MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» засуджено до тривалих термінів ув’язнення

12.11.2019   
ХПГ-інформ
Раніше, виступаючи з останнім словом, підсудні казали, що їх переслідують з релігійних і політичних мотивів, зазначаючи, що є політв’язнями.

Сьогодні, 12 листопада, Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив до ув’язнення в колонії суворого режиму шістьох фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір», – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии».

Муслім Алієв засуджений до 19 років, Інвер Бекиров – до 18 років, Умір-Усеїн Куку – до 12 років, Вадим Сірук – до 12 років, Арсен Джеппаров – до 7 років, Рефат Алімов – до 8 років.

Як передає видання, підтримати підсудних приїхали більше ніж сотня людей, у засіданні був присутній генеральний консул України в Ростові-на-Дону Тарас Малишивський і представник «Міжнародної амністії».

У судовому засіданні 8 листопада підсудні виступили з останнім словом, у якім казали, що їх переслідують з релігійних і політичних мотивів, зазначаючи, що є політв’язнями.

«Порушення російською владою Декларації про права людини, Будапештського меморандуму, IV Женевської конвенції й багатьох інших міжнародних договорів і угод ще раз підтверджують слова великого європейського політика, засновника Германської імперії Отто фон Бісмарка: „Жоден договір із Росією не вартий паперу, на якому він написаний“. Росія – її держапарат сьогодні – є сама джерелом міжнародного тероризму», – сказав у останньому слові Муслім Алієв.

Прокурор просив для кримчан такі терміни ув’язнення: для Алієва – 20 років, для Бекирова – 20,6 років, для Куку – 15 років, для Сірука – 15 років, для Джеппарова – 13,6 років, для Алімова – 14,6 років.

Фігурантів справи затримали в лютому–квітні 2016 року в Ялті за обвинуваченням в участі в забороненій у РФ організації «Хізб ут-Тахрір».


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися