MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

ООН: 25 мирних жителів загинуло цього року на Донбасі

14.11.2019   
ХПГ-інформ

Цьогорічні втрати серед цивільного населення на Донбасі нижчі за попередні роки: 25 загиблих і 130 поранених. Такі дані надало Управління верховного комісара ООН із прав людини у відповідь на запит Радіо Свобода. Сімнадцять людей загинуло через вибухи мін, сімох вбило під час  артилерійських обстрілів, одна людина потрапила у ДТП за участю військових.

«У період з 1 січня по 31 жовтня 2019 року, УВКПЛ ООН зафіксувало 155 випадків загибелі або поранення цивільних осіб, пов’язаних з конфліктом: 25 загиблих і 130 поранених, що на 40,4 відсотка менше, ніж за той же період 2018 року (51 загиблий і 209 поранених), і що також є найнижчою кількістю втрат серед цивільних осіб за весь період конфлікту», – йдеться в довідці УВКПЛ ООН.

Крім того, Український офіс ООН з координації гуманітарних питань назвав конфлікт на Сході України найстарішим. Адже люди похилого віку складають 30% тих, хто зазнав поневірянь внаслідок збройного конфлікту. Понад 560 тисяч осіб втратили можливість отримувати пенсію через бюрократичні перешкоди, зазначають в офісі ООН.

Як ми повідомляли, станом на 15 серпня загальна кількість загиблих серед мирних жителів складала 3339 осіб. «Цивільне населення, що мешкає у зоні конфлікту на сході України, по обидва боки лінії зіткнення, чекає негайних змін, – йшлося в Доповіді Моніторингової місії ООН щодо ситуації з правами людини в Україні. – Відсутність доступу до якісних базових послуг і політика Уряду, законодавство та практика, що мають дискримінаційний характер, продовжили негативно впливати на права населення, постраждалого від конфлікту, зокрема на свободу пересування і доступ до пенсій та соціальних допомог, причому особливо потерпають внутрішньо переміщені особи (ВПО)»

За інформацією СБУ на Донбасі незаконно позбавлено волі 245 людей. Раніше СБУ повідомляла про 240 незаконно позбавлених волі та 257 осіб, зниклих безвісти.

 Поділитися