MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Портнов жаліється ОП на перешкоджання його ‘адвокатській та журналістській діяльності’

18.11.2019   
Денис Волоха
В Офісі Президента заявляють, що ‘взяли до уваги’ аргументи ексрегіонала.

В Офісі Президента заявляють, що ‘взяли до уваги’ аргументи ексрегіонала.

На сайті представництва Президента України сьогодні з’явилась інформація про те, що заступник голови адміністрації Януковича Андрій Портнов «звернувся з реакцією на розгляд скарги журналістів Радіо Свобода», висловивши занепокоєння перешкоджанням його «журналістській діяльності».

«Андрій Портнов наголосив, що занепокоєний загрозою свободі слова та перешкоджанням його адвокатській і журналістській діяльності, оскільки є штатним телеведучим каналу ‘112 Україна’ і має офіційне редакційне завдання», — заявляють у Офісі Президента.

Портнов вважає дії журналістів «проведенням незаконних оперативно-технічних дій під виглядом журналістської діяльності». Свій візит до Офісу Президента він також підтвердив особисто.

На початку листопада керівництво Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа засудило дії Портнова, який виклав у своєму Телеграм-каналі паспортні дані та домашню адресу, номери авто й інші персональні дані водія знімальної групи програми «Схеми», відредагувавши в такий спосіб на розслідування журналістами його зв’язків із чинною владою. Згодом Портнов почав погрожувати публікацією особистих даних всієї редакції, а також «ненав'язливим супроводом у темний час доби» та «прогулянками з біноклем» біля домівок журналістів.

Через звернення журналістів Радіо Свобода щодо погроз Портнова поліція 6-го листопада відкрила кримінальне провадження за статтею про погрозу або насильство щодо журналіста.

Наступного дня поліція відкрила провадження про нібито перешкоджання «журналістській діяльності» вже самого Портнова. Також поліція відкрила провадження щодо нібито збирання персональних даних Портнова.

Виявилося, що Портнов є «спеціальним кореспондентом» телеканалу «112-Україна». У розпал конфлікту зі «Схемами» він опублікував своє «редакційне завдання», у якому канал доручає йому «дослідити та проінформувати спільноту про осіб, що здійснюють незаконну оперативно-технічну діяльність».

14-го листопада відбулося перше засідання президентської Ради з питань свободи слова і захисту журналістів. За словами директора департамента комунікації МВС Артема Шевченка, представники міністерства пояснили членам ради, що журналісти «Схем» «навряд чи могли» незаконно збирати персональні дані Портнова, у чому останній їх звинувачує.

Вочевидь, сьогоднішній візит Портнова до ОП є контратакою на це засідання Ради з питань свободи слова.

«В Офісі Президента взяли до відома аргументи Андрія Портнова та запевнили, що Рада з питань свободи слова та захисту журналістів об’єктивно розгляне цю ситуацію з урахуванням усіх обставин, викладених обома сторонами конфлікту», — ідеться у вже згаданому повідомленні на сайті ОП.

 Журналіст Михайло Ткач прокоментував відвідини Портновим Офісу Президента.

«Добре, що офіс президента Зеленського знайшов час для зустрічі з адвокатом і журналістом Андрієм Портновим, для заслуховування його позиції і для публікації окремого повідомлення з викладенням позиції адвоката і журналіста Андрія Портнова, — пише Ткач у Фейсбуці. — Впевнений, що офіс президента Зеленського зробив би так само якби на місці адвоката і журналіста Андрія Портнова був би будь який інший адвокат чи журналіст або приватна особа. Впевнений, що факт цієї зустрічі ніяк не свідчить про вплив Андрія Портнова на офіс президента Зеленського і окремих його працівників».

«Не кожного дня колишній заступник адміністрації президента зустрічається з сучасним заступником», — коментує Ткач своє іронічне сподівання, що Офіс Президента уточнить, хто саме з його працівників сьогодні зустрічався з Андрієм Портновим (за словами Портнова, він зустрічався із заступником голови ОП Кирилом Тимошенком).

Сьогодні журналісти «Слідство.Інфо» опублікували своє росзлідування про можливі погрози Портнова прокурору Олександру Божку, який протягом двох років керував розслідуванням імовірного привласнення Портновим грошей двох столичних вишів та можливих зловживань під час обрання його членом Вищої ради юстиції у 2009-му році.

 Поділитися