MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

РФ: У колонії знову порушуються права українця Олександра ШумковаРФ: Політв’язень Олександр Шумков оголосив голодуванняРФ: Політв’язня Олександра Шумкова на пів року примістили до ПКТРФ: Політв’язень Станіслав Клих оголосив голодуванняСенцов «почуває себе дуже гарно», – каже адвокатВлада РФ відповіла на питання Європейського суду у справі СенцоваСенцов почуває себе нормальноСправа Сенцова й Кольченка в ЄСПЛ все ще не пріоритетнаЄСПЛ повернув справі Сенцова й Кольченка статус пріоритетноїРФ не передала ЄСПЛ документи у справі СенцоваОлег Сенцов не збирається працювати в колоніїСенцова перевели з медчастини колонії до загонуРосійські тюремники повідомили про виписку Сенцова з медчастини колоніїАдвокат розповів про стан СенцоваОлег Сенцов розповів про покращення самопочуттяРосійські тюремники заявляють, що Сенцов «дуже чітко вийшов із голодування»Опублікований заповіт Олега СенцоваЗ РФ повідомляють, що Сенцов припинив голодуванняЄСПЛ передав владі РФ для надання пояснень справу СенцоваГрупою українців надіслано лист до Олега Сенцова

РФ: Політв’язня Шумкова тримають у ШІЗО

19.11.2019   
ХПГ-інформ
Про це повідомила тітка Олександра. Вона вважає, що це помста за оскарження попереднього тривалого перебування у штрафному ізоляторі.

Українець Олександр Шумков, засуджений російським судом до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму за обвинуваченням в участі у «Правому секторі», перебуває в ШІЗО – про це повідомила тітка політв’язня Людмила Шумкова, – передає «Укрінформ».

Олександр Шумков (архівне фото)

«Олександр перебуває в ШІЗО, йому призначили чергове „покарання“ на 12 діб. Вважаємо, що це помста за оскарження попереднього незаконного тримання 39 діб в ШІЗО», – цитує видання Л. Шумкову.

Також вона повідомила, що 15 листопада Олександра зміг відвідати представник консульського відділу Посольства України в РФ.

Зі слів тітки, після звернення Шумкова до суду з вимогою визнання незаконним покарання в ШІЗО строком 39 діб поспіль, за вересень–жовтень адміністрація закладу винесла йому 16 усних доган.

Нагадаємо, Шумков відбуває покарання у ВК-4 (м. Торжок Тверської області), у якій перебував і Володимир Балух до обміну.

Офіційно Олександр Шумков був затриманий і взятий під варту 6 вересня 2017 року. Його родичі стверджують, що він зник 17 серпня 2017 року. За версією захисту, Шумков як дізнавач української військової прокуратури їхав на зустріч з інформатором, який мав надати йому відомості про постачальників наркотичних засобів з території «ДНР» і «ЛНР» до Одеської та Дніпропетровської областей. Неподалік від російсько-українського кордону, на місці зустрічі з інформатором, на авто, у якому їхав Шумков, нібито був скоєний напад. У непритомному стані Шумкова вивезли на територію РФ.

4 грудня 2018 року Севський районний суд Брянської області засудив Шумкова до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму за обвинуваченням у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності екстремістської організації). За версією слідства, він нібито є членом забороненого в РФ «Правого сектору».

Відомо, що Шумков брав участь у подіях на Майдані, у 2014 році працював охоронцем лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, після чого служив у ЗСУ. На момент затримання, як стверджують родичі Шумкова, він не був членом організації.

Наприкінці травня Правозахисний центр «Меморіал», який вважає Шумкова політв’язнем, повідомив, що його примістили на пів року до ПКТ (приміщення камерного типу) як «злісного порушника» правил внутрішнього розпорядку.

У середині жовтня Л. Денісова повідомила, що Шумков оголосив голодування «у зв’язку з систематичним порушенням адміністрацією виправного закладу його прав та посиленням на нього психологічного тиску співробітниками цього закладу».

Про порушення прав Шумкова в колонії заявляла Уповноважена Верховної Ради України Людмила Денісова.

«Згідно з отриманою інформацією, після завершення голодування в Олександра Шумкова значно погіршився стан здоров’я, тому він зараз знаходиться в ФКЛПУ ОБ УФСИН России по Тверской области [тюремна лікарня, – ред.]. / Його турбує сильний головний біль, а також сильний біль в області спини та судоми. Співробітники лікувального закладу не надають необхідну медичну допомогу. / Більше того, дають пігулки та ін’єкції, не пояснюючи їх дію на організм Олександра Шумкова», – написала Уповноважена у фейсбуку на початку цього місяця.

 Поділитися