MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: звільнена з американської тюрми агентка працюватиме в офісі омбудсмана

24.11.2019   
Денис Волоха
Засуджена в США як агентка іноземного впливу Марія Бутіна займатиметься питаннями росіян, що опинилися ‘у складних життєвих обставинах’ за кордоном.

Засуджена в США як агентка іноземного впливу Марія Бутіна займатиметься питаннями росіян, що опинилися ‘у складних життєвих обставинах’ за кордоном.

Як повідомляє російське інформаційне агентство ТАСС, посилаючись на уповноважена з прав людини у РФ Тетяну Москалькову, Марію Бутіну влаштують працювати експертом у робочій групі при відомстві Москалькової.

«Так, вона прийняла таку пропозицію… Мені хотілося б створити при уповноваженому з прав людини спільноту із захисту російських громадян, що потрапили в складні життєві обставини. — Сказала Тетяна Москалькова. — Мені здається, з огляду на її соціальний досвід, бажання працювати в цьому напрямі, ми можемо створити такий додатковий механізм, куди увійдуть і члени громадських організацій, і вчені, і просто небайдужі громадяни, які можуть займатися правовою пропагандою, підтримкою родичів, можуть займатися підготовкою відповідних листів, проведенням круглих столів, підготовкою заяв для спільноти щодо наших громадян».

У грудні 2018-го року Марія Бутіна визнала себе винною в змові для роботи агентом іноземного впливу в США. Згідно з обвинуваченням, Бутіна інтегрувалася в коло прихильників носіння вогнепальної зброї в межах Республіканської партії США для лобіювання російських інтересів протягом президентських виборів 2016-го року. Після відбуття 15-ти з 18-ти місяців призначеного покарання, 25-го жовтня Бутіна була звільнена з американської тюрми, після чого депортована до Росії, де її зустріли в якості, близькій до національного героя.

Сама Бутіна, перебуваючи в американській тюрмі та після звільнення й депортації, назвала свій вирок «цілковито безглуздим» та «ганьбою американської системи правосуддя».

22-го листопада в Росії відбулося розширене засідання «Щодо порушень прав і законних інтересів росіян за кордоном», на якому були присутні зокрема Марія Бутіна та повернутий з України до РФ у рамках обміну заручниками Кирило Вишинський. Як зазначив у себе у Фейсбуці голова комітету російського парламенту з міжнародних справ Леонід Слуцький, «приємно, що й Кирило Вишинський, і Марія Бутіна готові включитися в цю благородну та потрібну роботу». Чи пропонували якусь посаду Вишинському — не уточнюється.

 Поділитися