MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Китай: Влада контролює до дрібниць життя мільйонів в’язнів

26.11.2019   
ХПГ-інфо
Окрім того, за даними журналістів-розслідувачів з ICIJ, у західному регіоні Сіньцзян поліція збирає дані та використовує штучний інтелект, щоб обирати, кого затримати та відправити до табору.

Китайська влада контролює життя до 3 мільйонів людей, утримуваних у масових таборах у провінції Сіньцзян – витік інформації про це 24 листопада оприлюднив Міжнародний консорціум журналістів-розслідувачів (International Consortium of Investigative Journalists – ICIJ), – передає «Радіо Свобода».

Поліціянти патрулюють Кашгар у регіоні Сінцьзянь (фото з сайту ICIJ)


«Китайські телеграми» – так ICIJ назвав масив оприлюднених даних. Це, як пишуть журналісти, посібник з експлуатації таборів масового ув’язнення у Сінцьзяні, який викрив, зокрема, механіку орвеллівської системи масового спостереження.

«Серед оприлюднених даних – інструкція, схвалена головою служби безпеки Сіньцзяну, населеному уйгурами та іншими етнічними меншинами, у 2017 році. Цей документ регулює все, від частоти стрижок до часу, коли двері в таборах мають зачинятися та відчинятися», – пише «Радіо Свобода».

За даними ICIJ, поліція збирає дані та використовує штучний інтелект, щоб обирати, кого затримати та відправити до табору.

Пекін відкидає дані, опубліковані ICIJ, називаючи їх «чистою підробкою та фальшивими новинами».

Нагадаємо, уйгурські активісти з національного руху пробудження Східного Туркестану – неприбуткової організації, яка виступає за незалежність китайського регіону Сінцьзян, що є здебільшого мусульманським – заявили, що виявили близько 500 таборів і в’язниць, які Китай підтримує в межах масової програми інтернування угйурської етнічної меншини. 12 листопада опубліковані дані про місце розташування 182 імовірних концентраційних таборів. Рух протягом року аналізував дані сервісу Google Earth та інформацію з Китаю, що допомогло визначити місця, де розташовані інші 209 імовірних тюрем та 74 ймовірних трудових таборів. Про значну частину в’язниць раніше відомо не було.

За оцінками ООН, у 2018 році близько мільйона уйгурів та інших тюркомовних корінних жителів Сіньцзяну, переважно мусульман, утримували в так званих «контрекстремістських центрах». Мільйони, згідно з повідомленнями, перебувають у таборах перевиховання.

Проте офіційний Пекін заявляє, що місця утримання є «професійно-технічними» закладами, а їхня мета – навчання та розвиток робочих навичок.

 Поділитися