MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Харківська міськрада судитиметься з Інститутом національної пам’яті

28.11.2019   
ХПГ-інформ

У міськраді незадоволені тим, що УІНП «втручається в місцеве самоврядування». Позов розглядатиме Окружний адміністративний суд Києва.

Як повідомляє «Дзеркало тижня», підставою для позову є реакція Інституту національної пам’яті на спроби повернути проспекту Петра Григоренка радянську назву (Маршала Жукова) і на встановлення меморіальної дошки генералу КДБ Юрію Шрамку. Обидві події, на думку спеціалістів Інституту, порушували закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні». УІНП неодноразово надсилав до Харківської міськради листи щодо цього. Крім того, на роз’яснення Інституту спиралися позивачі під час суду про визнання незаконним рішення про повернення проспекту імені Жукова.

Голова  територіального відділення Інституту національної пам’яті Марія Тахтаулова вже заявила, що цим позовом міськрада Харкова фактично ставить під сумнів основні функції, які покладаються на УІНП.

У коментарі Hromadske директор департаменту зі зв’язків з громадськістю Харківської міськради Юрій Сидоренко заявив: «Є два позови. Один — до Кабміну щодо списку людей, які відзначилися під час звільнення України від німецько-фашистських загарбників. Ми вимагаємо від Кабміну сформувати цей список, щоб надалі не було ніяких непорозумінь. Другий — до Інституту національної пам'яті, бо вони втручаються в діяльність органів місцевого самоуправління».

Суд призначено на дев’яте грудня. Справу розглядатимуть у спрощеному порядку. 


Проспект Жукова змінив назву на проспект імені українського дисидента, правозахисника генерал-майора Петра Григоренка у 2016 році на виконання вимог закону про декомунізацію. Григоренко виступав проти партократії, захищав права кримських татар та інших депортованих народів, боровся з явищем каральної психіатрії в СРСР. 

У травні міська комісія з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища розглянула петицію «Поверніть харків’янам історію!» з проханням повернути пр. Маршала Жукова.

19 червня депутати міськради ухвалили рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені маршала Жукова на підставі того, що «життя і діяльність Жукова Г.К. пов’язані з опором і  вигнанням нацистських окупантів з України, а також із звільненням Харкова».

Це рішення мерії оскаржили в суді харківські депутати Дмитро Булах та Ігор Черняк, представники партій «Європейська солідарність», «Свобода» і «Демократична сокира», а також депутат восьмого скликання Верховної Ради Андрій Білецький. 5 вересня Харківський окружний адміністративний суд визнав рішення Харківської міськради про переіменування проспекту Григоренка на Жукова незаконним. 

 Поділитися