Крим: Політв’язня Ремзі Бекирова помістили до психлікарні
Ремзі Бекирова, фігуранта сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», помістили до психіятричної лікарні для проведення експертизи, – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Рустема Кямілєва.
Ремзі Бекиров (фото: Аліна Смутко, RFE/RL)
«Ремзі перебуває тепер у психіятричній лікарні міста Сімферополя, переходить судово-психіятричну експертизу. Сьогодні [28 листопада – ред.] він мав брати участь у судовому засіданні, однак з причини його перебування у психіятричній лікарні на засідання його не доставили», – розповів адвокат.
Раніше повідомлялося, що Бекирову та іншим фігурантам другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» призначили стаціонарну судово-психіятричну експертизу.
Вчора, 28 листопада, підконтрольний московській владі Верховний суд Криму залишив під арештом до 15 лютого наступного року чотирьох фігурантів цієї справи: Владлена Абдулкадирова, Меджита Абдурахманова, Енвера Аметова та Ремзі Бекирова. Також повідомлялося, що п’ятьох фігурантів справи етапували з сімферопольського СИЗО до РФ.
Нагадаємо, 27 та 28 березня цього року співробітники ФСБ, МВС РФ і Росгвардії провели труси в господах кримськотатарських активістів, зокрема, активістів громадського об’єднання «Кримська солідарність». Тоді затримали 24 людей, серед них і громадських журналістів Османа Аріфмеметова, Рустема Шейхалієва та Ремзі Бекирова. Тоді ж підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував усіх затриманих.
27 березня 2019 року (фото: «Кримська солідарність»)
У травні біжучого року Правозахисний центр «Меморіял» визнав 24-х заарештованих кримчан політв’язнями. «Цього разу репресії спрямовані не просто проти мирних мусульман, не просто проти кримських татар, але проти мирного громадського спротиву політичним репресіям Кремля у Криму. Люди, що надавали жертвам інформаційну підтримку, що організовували передачі в’язням і допомогу їхнім родинам, що регулярно відвідували суди у політичних справах, самі опинилися за ґратами. Більшість заарештованих пов’язані із правозахисним рухом „Кримська солідарність“, який підтримує жертв переслідувань», – ішлося, зокрема, у заяві ПЦ «Меморіял».
Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».
Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.