MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Приватні школи в Україні не мають платити земельний податок, — Верховний Суд

30.11.2019   
Денис Волоха

Верховний Суд постановив, що школи та садочки будь-якої форми власності звільнені від сплати земельного податку.

На початку 2017-го року Міжрегіональна академія управління персоналом звернулася до суду, просивши скасувати консультації податкової, у яких академії відмовили в податковій пільзі, пояснюючи це тим, що вона стосується лише державних та комунальних шкіл (академія за своєю специфікою є одночасно і університетом, і школою).

Стаття 282 Податкового кодексу передбачає, що дитячі садочки та школи звільняються від сплати земельного податку, незалежно від форми власності і джерел фінансування. Керуючись цією нормою, суди першої та апеляційної інстанції задовольнили позов МАУП проти податкової.

19-го листопада справу розглянув Верховний Суд, залишивши без змін рішення судів попередніх інстанцій з огляду на те, що будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно. Така норма міститься в статті 266 Податкового кодексу.

Читайте також: Довідка про «прописку» для вступу до першого класу — тепер необов’язкова

 Поділитися