MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Суд учетверте поновив Амосову на посаді ректора університету Богомольця

01.12.2019   
Денис Волоха
Печерський райсуд укотре визнав звільнення Катерини Амосової незаконним та постановив виплатити їй 278 тисяч гривень зарплати за час ‘вимушеного прогулу’.

Печерський райсуд укотре визнав звільнення Катерини Амосової незаконним та постановив виплатити їй 278 тисяч гривень зарплати за час ‘вимушеного прогулу’.

Рішення суду опублікувала на своїй сторінці у Фейсбуці сама Катерина Амосова.

«Думаю немає сенсу ще раз описувати конфлікт, який виник між мною та колишнім керівництвом МОЗ України, що призвів до 4-х поспіль незаконних звільнень мене з посади ректора НМУ ім. О. О. Богомольця», — зазначила Амосова, додаючи що пережила «шалений тиск», бо нібито «не побоялася продовжувати відкрито виступати проти корупційних схем», які, на її думку, мали місце в команді ексміністерки Уляни Супрун.

Згідно з опублікованим Амосовою текстом рішення, суд визнає наказ Міністерства охорони здоров’я від 1-го жовтня 2018-го року незаконним та поновлює Катерину Амосову на посаді ректора НМУ ім. Богомольця. Водночас суд зобов’язує виплатити Амосовій витрати на судовий збір, 1 тисячу гривень моральної шкоди та заробітну плату за «вимушений прогул» з жовтня 2018-го до 12-го листопада 2019-го року в розмірі 278 511 гривень.

У частині поновлення Амосової на посаді ректора суд вирішив «допустити негайне виконання рішення». 

30-го березня 2018-го року Катерина Амосова вдруге не з’явилася на комісії міністерства, де мав заслуховуватися її ректорський звіт за попередній рік. Цьому передував провал іспиту для студентів-медиків «Крок 2» в університеті імені Богомольця, яке в міністерстві назвали «саботажем». Комісія провела обговорення без Амосової, вирівши визнати її роботу як ректорки незадовільною та розірвати з нею контракт.

16-го квітня Амосову звільнили, після чого вона почала готувати «удар у відповідь». На фоні фізичного блокування приміщень університету, примушування студентів та викладачів виходити на мітинги замість пар (яке почалося ще до звільнення Амосової) та протизаконних рішень вченої ради, Окружний адміністративний суд Києва ухвалою про забезпечення позову 5-го вересня заборонив Міністерству охорони здоров’я призначати будь-кого на посаду ректора НМУ ім. Богомольця.

Згодом суддя взагалі заборонив виконувати обов’язки ректора будь-кому, окрім Катерини Амосової, а Печерський районний суд Києва заборонив міністерству проводити конкурс на посаду ректора. Ці рішення (заходи забезпечення позову) були пізніше скасовані апеляційним судом.

На початку цього року міністерство своїм наказом втретє розірвало контракт з Амосовою (тим же наказом спочатку поновивши її на посаді), а 30-го травня в Національному медичному університеті відбулися вибори ректора, яким став Юрій Кучин.

Рішення Печерського суду, опубліковане Амосовою, у міністерстві поки не прокоментували.

18-го листопада Окружний адміністративний суд закрив справу за позовом екснардепа Ігоря Мосійчука проти Уляни Супрун щодо «відсутності компетенції» в останньої.

 Поділитися