MENU

Міністр юстиції анонсував впровадження приватних СІЗО

05.12.2019
Денис Волоха

Денис Малюська заявляє, що в Мін’юсті немає ‘жодних достовірних даних’ про кількість ув’язнених в Україні та розглядає можливість існування приватних слідчих ізоляторів.

Приватні СІЗО передбачені в «To do list» змін, презентованому Міністерством юстиції. Міністр Денис Малюська говорить, що це буде «щось на кшталт готелів, які добре охороняються».

«Ми плануємо спробувати дати можливість працювати приватним СІЗО. По суті, це буде щось на зразок готелів, які добре охороняються, де особи, у яких є кошти зможуть перебувати і очікувати вирок суду. За рахунок цих коштів частково ми зможемо покривати витрати і перебування осіб, які будуть перебувати в звичайних СІЗО», — цитують Міністра в пресрелізі.

Окрім цього пан Малюська зазначив, що в його відомстві не знають, скільки людей відбувають покарання в українських тюрмах та «не розуміють, що з ними відбувається», адже існує ряд установ, які не контролюють своїх ув’язнених.

«У нас немає жодних достовірних даних про те, скільки ув’язнених перебуває в місцях [позбавлення волі] по території України. Ми приблизно розуміємо, що це більше 50 тисяч — можливо 55, можливо 53, плюс-мінус кілька тисяч. Ми не можемо це адмініструвати. Ми не розуміємо, що відбувається з людьми по всій території України, по всіх установах, у нас немає обліку», — цитує Малюську інформагентство «УНІАН» під час його виступу на презентації програми змін у Гостомелі.

Міністр додав, що програмне забезпечення для обліку в’язнів «уже запущено». 

Щодо приватних СІЗО, Малюська зазначає, що випробувати цю бізнес-модель — у першочергових планах міністерства.

«Спробуємо це зробити хоча б на одному пілотному проекті й побачимо, наскільки ця бізнес-модель працює, і в подальшому будемо намагатися розширити цей експеримент, якщо він виявиться успішним, на всю територію України. Для цього потрібно буде трошки змінити законодавство, але це теж у наших першочергових планах», — сказав очільник Мін’юсту.

План змін пенітенціарної системи також передбачає розширення переліку видів покарань, не пов’язаних із позбавленням волі та освітні й корекційні програми для ув’язнених.

Читайте також: Керівники харківських колоній перепродавали продукти, закуплені для в’язнів

коментарі: 0     
Для того щоб залишати коментарі, вам потрібно зареєструватися і/чи увійти під своїм паролем
 Поділитися