MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Побитий громадський активіст і волонтер Артем Мирошниченко помер

06.12.2019   

За інформацією поліції 29 листопада на чоловіка напали двоє неповнолітніх спортсменів. Хотіли перевірити свої навички боротьби.

Непритомного чоловіка знайшли недалеко від його будинку в Бахмуті 29 листопада. Йому зробили складну операцію, але він впав у кому. Сьогодні про смерть Артема Мирошниченка повідомив на своїй сторінці у фейсбуці його брат Сергій. 

Поліція затримала підозрюваних вже наступного дня. Ними виявилися двоє підлітків-спортсменів. Ярослав Меженний, виконуючий обов’язки начальника відділку поліції Бахмута, на пресконференції розповів, що за версією слідства нападники не знали Артема, а зачепили тому, що були нетверезі. Бив лише один із них, інший – просто дивився. Агресію підліток пояснює так: «Хотів перевірити своїх навички боротьби». Йому 16 років, він професійно займається боксом та змішаними єдиноборствами. Коли Артем упав, «спортсмен» бив його ногами, сказав Ярослав Меженний. Потім нападник спробував підвести і перетягнути чоловіка, а коли йому це не вдалося, кинув побитого головою об бетонну плиту. 

Брат Артема Сергій не вірить у версію поліції. У коментарі «Радіо Свобода» він заявив: «Те, що поліція каже, що це була випадковість, не те місце, не той час, я цьому не дуже вірю. Все це було зроблено через проукраїнські позиції. Така ситуація у нас в місті: її трохи розкачують і перевіряють нас». 

Сергій та Артем Мирошниченки з 2014 року допомагали українській армії – під час окупації передавали своїм інформацію про противника, вночі зривали з будівель деенерівські прапори. Коли місто звільнили, Артем був волонтером у шпиталі, плів сітки для військових.

2 грудня Артемівський міськрайонний суд Донецької області обрав запобіжний захід одному з імовірних нападників на Артема Мирошниченка – домашній арешт. 


Згідно з інформацією Центру громадянських свобод, у 2019 році сталося більше 70 випадків переслідування активістів. Серед них  – напади, погрози, незаконні стеження, відкриття сфабрикованих проваджень.

 Поділитися