На Миколаївщині суд виправдав чоловіка, який вирощував канабіс у медичних цілях
Віталій Румянцев зазнав переслідування через 8 кущів марихуани, які вирощував для лікування больового синдрому, але врешті був повністю виправданий.
17-го грудня Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області повністю виправдав 44-річного Румянцева, обвинуваченого в незаконному вирощуванні конопель.
«У Вознесенську опівдні, дме холодний вітер, зрідка зривається дрібний дощ. На площі біля будівлі районного суду кілька крамничок і транспарант ‘Я люблю Вознесенськ’, на цьому памʼятки маленького містечка Миколаївської області закінчуються. До будівлі суду підʼїжджає ‘шістка’ баклажанового кольору. З неї виходить високий чоловік, відчиняє передні пасажирські двері й допомагає вилізти ще одному чоловікові. Це брати Віталій і Михайло Румянцеви. Сьогодні у Вознесенському суді вчергове розглядають справу Віталія. Його звинувачують у тому, що він вирощував коноплі на своєму городі біля будинку. На сходах суду вже стоять кілька людей. Вони приїхали з Києва та Одеси підтримати Румянцева в суді. Віталій повільно, спираючись на брата йде до дверей суду, зупиняється на пандусі й закурює. У Румянцева енцефалопатія, йому важко ходити та говорити», — так розпочинається репортаж видання theБабель про Віталія Румянцева та суд проти нього.
Як зазначає видання, у двадцятирічному віці Віталій почав вживати наркотики, і зрештою потрапив за ґрати через крадіжку. У в’язниці після чергової ін’єкції ефедрону нього стався інсульт та виникла марганцева енцефалопатія (унаслідок використання «марганцівки» при кустарному виготовленні наркотику) — хронічний неврологічний розлад.
За словами Віталія, з 2005-го року він перестав вживати наркотики, але через хворобу постійно страждав від болю в суглобах. Спробувавши покурити дикорослий канабіс, він відчув полегшення. «Я зрозумів, що вона мені допомагає не впасти в депресію, поліпшує координацію та мову, я говорю нормально», — сказав Віталій theБабелю.
Зрозумівши, що марихуана допомагає йому позбутися болю, Віталій спробував виростити 8 кущів рослини в себе на подвір’ї. Проте, після донесення сусіда до Віталія приїхала поліція, «нарахувавши» замість восьми кущів 331 (вирощування до 10-ти кущів «трави» не вважається злочином, а за вирощування 50-ти й більше кущів — можна потрапити до в’язниці на сім років).
Начальника місцевої поліції, який разом із прокурором був присутнім під час обшуку, згодом затримали за систематичне вимагання хабарів.
Згодом прокурор «зменшив» кількість кущів у справі до 18-ти, вирішивши, що насіння теж можна вважати рослинами, та пославшись на вебсайти, на яких продають насіння коноплі.
«На сайті ‘псилабсідс ком, стронг сідс’ продається насіння марки ‘АК-47’ по три насінини в пакеті, а також насіння ‘Пута Мадре’ по три насінини в пакеті, насіння ‘Блю квін авто’ по три насінини. На сайті ‘сантаплантас’ продається насіння марки ‘Акапулько голд’ по три, пʼять і сім насінин у пакеті», — зазначив прокурор під час виступу в суді.
Адвокат УГСПЛ Олександр Прутян, який захищав Румянцева, наполягав на тому, що обшук відбувся з порушенням, оскільки Віталію не дали доступ до адвоката, а держава не забезпечила Румянцеву позбавлення від болю, що, як зазначив Прутян, є її конституційним обов’язком.
Відповідаючи на аргумент адвоката про те, що Румянцев курив канабіс для полегшення болю, прокурор зазначив, що «ніде в амбулаторній карті не написано, що йому прописано курити коноплі».
На суд у справі Румянцева приїхали представники кількох організацій, що просувають легалізацію медичного канабісу, а також журналісти.
Як зазначає theБабель, 17-го грудня Вознесенський суд повністю виправдав Віталія Румянцева, визнавши докази його вини недопустимими, а факт вирощування саме 18-ти кущів — недоведеним. Також суд погодився з доводом адвоката про порушене право Румянцева на захист.
Рішення суду ще не з’явилося в реєстрі.
Наприкінці травня у Верховній Раді попереднього скликання за підписом 101-го депутата зареєстрували законопроект щодо внормування канабісу для науки та медицини. Проте депутати так і не розглянули цей проект, і тепер для розгляду його потрібно повторно внести вже до Верховної Ради дев’ятого скликання.
Читайте також: Канабісу для науки та медицини — бути?