MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Олегові Приходьку висунули нове обвинувачення

17.01.2020   
ХПГ-інформ
До «виготовлення вибухових речовин та спроби скоєння терористичного акту» додали «незаконне придбання, передання, збут, зберігання, перевезення або носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв».

Проукраїнському активісту Олегові Приходьку, якого тримають під арештом в окупованому Російською Федерацією Криму, висунули нове обвинувачення – в «незаконних придбанні, переданні, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин або вибухових пристроїв». Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Назіма Шеїхмамбетова.

«Порушили ще за однією статтею та в одну кримінальну справу поєднали. По суті, йому додали ще одну статтю», – розповів адвокат.

Олег Приходько (фото: krymr.org, RFE/RL)

З його слів, активістові додали обвинувачення за ч. 1 ст. 222.1 КК РФ.

«Кримінальна справа одна, але до тих обвинувачень, які були раніше – незаконне виготовлення вибухових речовин і спроба скоєння терористичного акту – додали ще незаконне придбання або зберігання вибухових речовин», – додав Шейхмамбетов.

Приходько залишиться в СІЗО до 10 лютого, адже підконтрольний московській владі Верховний суд Криму 25 грудня не задовольнив апеляційну скаргу захисту на продовження запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше повідомлялося, що російська служба з фінансового моніторингу занесла Олега Приходька до списку осіб, причетних до екстремістської діяльности або тероризму.


Нагадаємо, українського активіста Олега Приходька затримали в окупованому Росією Криму 9 жовтня. Під час хатнього трусу російські силовики вилучили кримськотатарський та червоно-чорний прапори.

«Вони обшукували все, вительбушили всі шафи, вилучили кримськотатарський прапор, червоно-чорний прапор, два ноутбуки, телефон, ну, і дрібницями витребеньки. А потім знайшли вибухівку», – розповіла дружина активіста Любов Приходько, яка проходить у справі як свідок.

10 жовтня підконтрольний московський владі Київський районний суд Сімферополя заарештував Приходька на два місяці.

28 жовтня ФСБ РФ поставила Приходьку обвинувачення в підготовці теракту та незаконному виготовленні вибухових речовин.

Раніше, 8 лютого 2019 року, ФСБ трусила хату Олега Приходька в селі Ореховому Сакського району. Силовики вилучили тоді українську символіку, прапори ВО «Свобода», червоно-чорні прапори, портрет Степана Бандери, техніку та компактдиски. Після трусу Приходька відвезли до Сімферополя на допит, на якому розпитували про його діяльність і зв’язки на т. зв. материковій частині України. У червні 2016 року російські силовики затримували активіста через українські номерні знаки на авті.

За інформацією адвоката Назіма Шеїхмамбетова, Приходька утримують у спецблоці СІЗО Сімферополя.

 Поділитися