MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Рада проголосувала за безкоштовне харчування для дітей переселенців

20.01.2020   
Денис Волоха

Депутати підтримали закон, який передбачає безкоштовне харчування в садочках, школах та професійних училищах для дітей внутрішньо переміщених осіб, а також для дітей ВПО до двох років.

У четвер 355 народних депутатів проголосували «за» зміни до низки законів, якими запроваджується безкоштовне харчування для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та тих, що мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Зміни вносяться до законів Про дошкільну освіту, Про загальну середню освіту, Про професійну (професійну-технічну) освіту, Про дитяче харчування та Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

«Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України», — буде зазначено в останньому з перелічених законів після внесення змін.

Окрім цього, безкоштовне харчування також мають отримувати діти ВПО грудного віку та першого року життя.

Підтриманий депутатами законопроект був зареєстрований у парламенті ще в листопаді 2015-го року, а у 2017-му його прийняли в першому читанні. 

Прийнята за основу версія законопроекту передбачала безкоштовне харчування дітей ВПО також і в університетах, але в остаточному варіанті цю норму вирішили прибрати.

Якщо закон підпише президент, то вже наприкінці квітня батьки-переселенці зможуть розраховувати на безкоштовне харчування для своїх дітей.

У квітні минулого року міносвіти зробило необов’язковою довідку про «прописку» для вступу до першого класу, розширивши перелік документів, якими можна підтвердити місце проживання дитини.

 Поділитися