MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

«Віртуальний номер» для мешканців тимчасово окупованих територійТретині ВПО немає чим сплачувати оренду – дослідження Міжнародної організації з міграціїДержава допомогла отримати житло лише одному відсотку з полутора мільйонів ВПО – ОмбудсманЗ такою навалою злочинів не впоралася б жодна правоохоронна система світу, — Євген ЗахаровВідновлення ідентифікації ВПО в Ощадбанку і доплати пенсіонерам від ООНУкраїна спростила реєстрацію місцепроживання дітей ВПООтримати статус ВПО тепер можна в Дії Старий-новий статус ВПО: які права він надає українцям?До уваги ВПО! Прийнято Закон спрямований на врегулювання питань оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведенняВступ до ВНЗ для ВПО: які особливості?Абітурієнтам- ВПО: про вступну кампанію та пільги для студентівЛьвівський суд зобов’язав Росію виплатити понад 4.7 млн ₴ переселенцям зі Станиці ЛуганськоїЯк поновити виплати пенсій ВПО – поради юристаІнформаційна сесія (майстер-клас) з представниками ВПО, органів місцевого самоврядування, активістами (ПРЕС-АНОНС)Порядок отримання ID-картки переселенцями при досягненні 14 роківКоментар адвоката: Закінчення АТО та початок операції об’єднаних силПенсіонери як заручники воєнного конфліктуТрудові відносини з підприємством на непідконтрольній території розірвано у судовому порядкуПроблеми з порушенням права ВПО на реєстрацію у їх нерухомому майні на окупованій території потрібно вирішити якнайшвидчеВпорядкування кладовища – справа рук… самих померлих?

Рада проголосувала за безкоштовне харчування для дітей переселенців

20.01.2020   
Денис Волоха

Депутати підтримали закон, який передбачає безкоштовне харчування в садочках, школах та професійних училищах для дітей внутрішньо переміщених осіб, а також для дітей ВПО до двох років.

У четвер 355 народних депутатів проголосували «за» зміни до низки законів, якими запроваджується безкоштовне харчування для дітей із числа внутрішньо переміщених осіб та тих, що мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.

Зміни вносяться до законів Про дошкільну освіту, Про загальну середню освіту, Про професійну (професійну-технічну) освіту, Про дитяче харчування та Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб.

«Діти з числа внутрішньо переміщених осіб чи діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів, які навчаються у дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форми власності, забезпечуються безкоштовним харчуванням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України», — буде зазначено в останньому з перелічених законів після внесення змін.

Окрім цього, безкоштовне харчування також мають отримувати діти ВПО грудного віку та першого року життя.

Підтриманий депутатами законопроект був зареєстрований у парламенті ще в листопаді 2015-го року, а у 2017-му його прийняли в першому читанні. 

Прийнята за основу версія законопроекту передбачала безкоштовне харчування дітей ВПО також і в університетах, але в остаточному варіанті цю норму вирішили прибрати.

Якщо закон підпише президент, то вже наприкінці квітня батьки-переселенці зможуть розраховувати на безкоштовне харчування для своїх дітей.

У квітні минулого року міносвіти зробило необов’язковою довідку про «прописку» для вступу до першого класу, розширивши перелік документів, якими можна підтвердити місце проживання дитини.

 Поділитися