MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Рустем Ваїтов звільнився з російської колонії

22.01.2020   
ХПГ-інформ
Ваїтов – перший кримський ув’язнений, заарештований після окупації Російською Федерацією півострова у «справі Хізб ут-Тахрір», який звільнився, відбувши весь термін покарання.

Фігурант «справи Хізб ут-Тахрір» Рустем Ваїтов звільнений з російського ув’язнення. Кримчанин відбув повний термін покарання, – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии», посилаючись на адвоката Едема Семедляєва.

Рустем Ваїтов (фото: «Кримська солідарність»)

Ваїтов – перший кримський ув’язнений, заарештований після окупації Російською Федерацією півострова у «справі Хізб ут-Тахрір», який звільнився, відбувши весь термін покарання. У вересні 2016 року Ваїтова засудили до 5 років колонії загального режиму за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь у діяльності терористичної організації»). Покарання він відбував у колонії міста Курган.

«Рустем Ваїтов має вигляд людини, яка відсиділа в колонії п’ять років. Тому, у першу чергу, ми зараз попрямуємо до діягностичного центру, де йому зроблять МРТ. І завтра після обіду вже будемо вдома, у Криму», – розповів адвокат, який зустрів Ваїтова після виходу з колонії.

Адвокат Едем Семедляєв (фото: Ілля Тарасов, «Крым.Реалии»)

Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися