MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – Міжнародний день пам’яти жертв Голокосту

27.01.2020   
ХПГ-інформ
Саме цього дня у 1945 році війська радянської армії звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерти Аушвіц–Біркенау, у якім, за різними оцінками, загинуло від 1,5 до 2,2 мільйонів людей.

Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яти жертв Голокосту.

Саме цього дня у 1945 році війська радянської армії звільнили в’язнів найбільшого нацистського табору смерти Аушвіц–Біркенау, розташованому у польському місті Освенцімі. За різними оцінками за час існування цього концтабору загинуло від 1,5 до 2,2 мільйонів людей.

Пам’ятна дата запроваджена рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року (Резолюція № 60/7).

Генасамблея відкинула будь-яке заперечення Голокосту як історичної події, хай то буде повністю чи частково, і без заперечення засудила всі прояви релігійної нетерпимости, підбурювання, переслідування чи насильства стосовно окремих осіб або громад, обумовлених етнічним походженням або релігійними віруваннями, – де б це не було.

Встановлюючи пам’ятну дату, Генасамблея закликала держави-члени розробити просвітницькі програми, щоби майбутні покоління зберегли пам’ять про трагедію, а також щоб не допустити актів геноциду в майбутньому.

Протягом Другої світової війни, за загальними оцінками, знищено 6 мільйонів євреїв, серед яких – 1, 5 мільйонів дітей.

«Було б небезпечним та помилковим вважати Голокост лише результатом безумства групи нацистських злочинців. Насправді Голокост став кульмінацією тисячолітньої ненависти, шельмування та дискримінації, спрямованих проти євреїв, кульмінацією того, що тепер називається антисемітизмом», – наводить слова Генерального секретаря ООН Антоніу Ґутерреша сайт організації.

Цього року День пам’яти проходить під гаслом «75 років після Аушвіца – поширення знань і збереження пам’яти про Голокост з метою досягнення загальної справедливости».

 Поділитися