MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Експрес-огляд законотворчої діяльності Верховної Ради України ІХ скликання Огляд № 6 Законопроекти, зареєстровані в парламенті за період 03.09.2019–06.09.2019 Частина 2 (05.09.2019–06.09.2019)

19.02.2020   
Ігор Усенко, Євген Ромінський
З 3 вересня 2019 року почалася робота ІІ сесії Верховної Ради України ІХ скликання, а відповідно змінилася і нумерація проектів. Всього за цей тиждень були зареєстровані 123 проекти законів і постанов Верховної Ради України, з яких 6 становлять проекти процедурних постанов щодо різних аспектів діяльності парламенту: створення тимчасових слідчих комісій, проведення парламентських слухань, призначення позачергових виборів, звільнення високопосадовців тощо. Через таку велику кількість законопроектів, їх аналіз  подається двома частинами у двох оглядах за хронологією внесення. Стан проходження проектів у цьому огляді визначається на кінець робочого дня 17.02.2020.

З 3 вересня 2019 року почалася робота ІІ сесії Верховної Ради України ІХ скликання, а відповідно змінилася і нумерація проектів. Всього за цей тиждень були зареєстровані 123 проекти законів і постанов Верховної Ради України, з яких 6 становлять проекти процедурних постанов щодо різних аспектів діяльності парламенту: створення тимчасових слідчих комісій, проведення парламентських слухань, призначення позачергових виборів, звільнення високопосадовців тощо. Через таку велику кількість законопроектів, їх аналіз  подається двома частинами у двох оглядах за хронологією внесення.

Загальні засади, якими керуються автори огляду, див Вступні застереження до постійного моніторингу законопроектної діяльності Верховної Ради України ІХ скликання

Стан проходження проектів у цьому огляді визначається на кінець робочого дня 17.02.2020.

 

Законотворчість, парламентаризм

та діяльність Верховної Ради України

 

Проект 1035-1 від 06.09.2019 (Шкрум А. І.) про внесення змін до деяких законів України щодо зняття заробітної плати з народного депутата за прогули та порушення Регламенту.

Альтернативний проекту 1035 від 29.08.2019 (Фролов П. В., Совгиря О. В. + 23) про внесення змін до деяких законів України щодо втрати права народних депутатів України на фінансове забезпечення у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України та засідань комітетів Верховної Ради України (див. Огляд № 1).

Пропонується така вимога: «Якщо народний депутат без поважних причин не бере особисту участь у більш, ніж одній третині пленарних засідань Верховної Ради України або більш, ніж половині засідань комітету Верховної Ради України, до складу якого він входить, протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради України, такий народний депутат втрачає право на виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень за цей календарний місяць на підставі відомостей щодо обліку присутності народних депутатів. Припинення виплат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, здійснюється за поданням комітету, до предмету відання якого входять питання депутатської етики, Головою Верховної Ради України».

12.09.2019 проект заслуханий і відхилений з прийняттям за основу альтернативного проекту 1035-2, в якому на думку профільного комітету, вже враховані сутнісні зауваження ГНЕУ.

Проект 1035-2 від 06.09.2019 (Гринчук О. А., Марченко Л. І.) про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» та до Регламенту Верховної Ради України щодо припинення відшкодування народному депутату України витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, у разі пропуску без поважних причин пленарних засідань Верховної Ради України або засідань комітетів Верховної Ради України.

Альтернативний попереднім. Пропонується установити, що у разі, якщо народний депутат протягом календарного місяця упродовж однієї чергової сесії Верховної Ради України без поважних причин не бере особисту участь у більш, ніж одній третині пленарних засідань Верховної Ради України або більш, ніж половині засідань комітету Верховної Ради України, до складу якого він входить, такому народному депутату не відшкодовуються витрати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень, за відповідний календарний місяць. Припинення відшкодування народному депутату витрат, пов’язаних з виконанням депутатських повноважень, здійснюється розпорядженням Голови Верховної Ради України за рішенням комітету, до компетенції якого входять питання депутатської етики, яке приймається на підставі даних реєстрації за допомогою електронної системи підрахунку голосів картками та відомостей щодо обліку робочого часу народних депутатів, наданих Апаратом Верховної Ради України.

Проект видається зовсім вихолощеним, оскільки розглядати його як певне покарання навряд чи можливо. Пропоновані вимоги є нормальним компенсаційним бюджетним механізмом, який має сприяти належному використанню бюджетних коштів.

12.09.2019 прийнятий у першому читанні, 16.10.2019 – у другому і 25.10.2019 – повернутий з підписом Президента України.

Проект 1036-1 від 06.09.2019 (Марченко Л. І., Гринчук С. А.) про внесення змін до деяких законів України щодо внесення депутатських запитів.

Альтернативний проекту 1036 від 29.08.2019 (Фролов П. В., Клочко А. А. + 20) про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення відкритості та прозорості діяльності Верховної Ради України (див. Огляд № 1).

Проект майже повністю відповідає основному із двома уточненнями. Перше стосується вимоги оголосити у пленарному засіданні офіційні повідомлення та інформує про кількість внесених депутатських запитів. Друге уточнення стосується того, що тексти депутатських запитів до Президента України чи відповідних органів або посадових осіб, до яких їх звернуто, та тексти відповідей на депутатські запити розміщуються на веб-сайті Верховної Ради, але лише після знеособлення персональних даних відповідно до вимог законодавства про захист персональних даних.

Фактично до проекту можна висунути ті самі зауваження, що й до основного, хоча без сумніву уточнення альтернативного проекту є важливим. Утім, питання щодо знеособлення має дискусійний характер і мало б залежати від суті звернення.

Вже 13.09.2019, тобто на 7-й календарний день по внесенні і на 4-й пленарний день проект прийнятий у першому читанні, 17.10.2019 – в другому і 25.10.2019 – повернутий з підписом Президента України. .

Проект 1038-1 від 06.09.2019 (Шкрум А. І.) про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо приведення Закону України «Про статус народного депутата України» у відповідність із Конституцією України).

Альтернативний проекту 1038 від 29.08.2019 (Веніславський Ф. В., Клочко А. А. + 19) про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо приведення Закону України «Про статус народного депутата України» у відповідність із Конституцією України) (див. Огляд № 1).

В альтернативному проекті є одна майже непомітна, але дуже суттєва, і як видається, цілком доцільна зміна: підставою для припинення повноважень народного депутата має бути не припинення членства в фракції (так в основному проекті), а вихід із складу фракції

Проект 1039-2 від 06.09.2019 (Марченко Л. І., Гринчук С. А.) про внесення змін до статті 116 Регламенту Верховної Ради України щодо вимог до пропозицій і поправок до законопроекту, що готується до другого читання.

Альтернативний проектам 1039 від 29.08.2019 (Фролов П. В., Савчук О. В. + 23) про внесення змін до статті 116 Регламенту Верховної Ради України» щодо вимог до пропозицій і поправок до законопроекту, що готується до другого читання (див. Огляд № 1) та 1039-1 від 03.09.2019 (Івченко В. Є., Лабунська А. В. + 6) про внесення змін до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України (щодо пропозицій і поправок до законопроекту, який готується до другого читання) (див. Огляд № 5).

Проект повторює основний проект, а його головна особливість полягає в такому: Головний комітет може прийняти рішення про врахування внесених пропозицій і поправок до тих структурних частин законопроекту, що не були предметом розгляду у першому читанні, якщо внесення таких пропозицій і поправок зумовлене необхідністю внесення змін до інших законів, виправлень, уточнень, усунення помилок та/або суперечностей у тексті законопроекту, який готується до другого читання.

У пропонованій редакції ініціатива є, можливо, більш збалансованою, хоча сам підхід видається сумнівним.

Вже на 6-й день по внесенні, 12.09.2019 проект був прийнятий у першому читанні, 03.10.2019 – у другому і 16.10.2019 – повернутий з підписом Президента України.

Проект 1040-1 від 06.09.2019 (Шкрум А. І.) про внесення змін до деяких законів України щодо права законодавчої ініціативи народних депутатів України.

Альтернативний проекту 1040 від 29.08.2019 (Фролов П. В., Савчук О. В. + 23) про внесення змін до деяких законів України щодо права законодавчої ініціативи народних депутатів України (див. Огляд № 1).

Проект повністю повторює ініціативи основного, але на додаток до його положення про те, що право законодавчої ініціативи у Верховній Раді належить Президенту України, народним депутатам у кількості, що складає не менше чисельності найменшої зареєстрованої на першій сесії Верховної Ради відповідно до цього Регламенту депутатської фракції (групи), або більшості затвердженого персонального складу комітету Верховної Ради, та Кабінету Міністрів України пропонується додати таке застереження: «У разі, якщо чисельність такої найменшої зареєстрованої фракції (групи) перевищує 20 осіб, право законодавчої ініціативи належить не менш як 20 народним депутатам. Право внесення пропозицій та поправок до законопроектів   належить кожному народному депутату одноосібно».

Застереження слушні, але сама ідея такого обмеження видається вкрай сумнівною.

12.11.2019 проект було відкликано.

Проект 1040-2 від 06.09.2019 (Гринчук С. А., Марченко Л. І.) про внесення змін до деяких законів України щодо права законодавчої ініціативи народних депутатів України.

Альтернативний попереднім. Головні відмінності стосуються того, що запропоноване інше виключення із загального обмеження кількості народних депутатів, яким належить право законодавчої ініціативи, а саме: зазначається, що воно належить також «народним депутатам – членам головного комітету, тимчасової спеціальної комісії, тимчасової слідчої комісії, спеціальної тимчасової слідчої комісії більшістю від затвердженого персонального складу відповідно».

Проект видається не менш сумнівним, ніж основний.

Проект 1045-1 від 06.09.2019 (Гринчук С. А., Марченко Л. І.) про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо приведення у відповідність із Конституцією України.

Альтернативний проекту 1045 від 29.08.2019 (Фролов П. В., Совгиря О. В. + 19) про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо приведення у відповідність із Конституцією України. Проект визначений Президентом України як невідкладний.

Дуже близький до основного проекту, але загалом більш технічно вдалий та зі знятими деякими вкрай сумнівними ініціативами. Хоча ряд положень лишаються дискусійними, вдаліший виклад альтернативного проекту призвів до того, що саме він рекомендований профільним Комітетом з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України для прийняття за основу та в цілому.

 

Антикорупційне законодавство

 

Проект 1029-1 від 06.09.2019 (Крулько І. І.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності Національного агентства з питань запобігання корупції.

Альтернативний проекту 1029 від 29.08.2019 (Президент України) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення ефективності інституційного механізму запобігання корупції (див. Огляд № 1).

Відхилений у зв’язку з прийняттям 11.09.2019 в першому читанні президентського проекту.

Проект 1031-1 від 05.09.2019 (Забродський М. В., Герасимов А. В. + 12) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо незаконного збагачення осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та покарання за нього.

Альтернативний проекту 1029 від 29.08.2019 (Президент України) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів (див. Огляд № 1).

Проект є радикально скороченою (передбачаються зміни лише до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України) та дещо доопрацьованою редакцією президентського проекту.

Відхилений у зв’язку з прийняттям 11.09.2019 в першому читанні президентського проекту.

Проект 1031-2 від 06.09.2019 (Устінова О. Ю., Бобровська С. А. + 4) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів.

Альтернативний попереднім. Повторює основний проект із єдиною відмінністю щодо скорочення розміру, від якого доходи стають караними в 5 разів: Набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи.

Відхилений у зв’язку з прийняттям 11.09.2019 в першому читанні президентського проекту.

 

Проблеми національної безпеки

 

Проект 1011-1 від 06.09.2019 (Рахманін С. І., Бобровська С. А. + 5) про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави.

Проект альтернативний президентському проекту 1011 від 29.08.2019 про внесення змін до Закону України «Про оборону України» щодо організації оборони держави (див. Огляд № 1). Різниця між проектами полягає у порядку підготовки та затвердження проекту плану оборони України, а саме пропонується таке: Для організації оборони держави Рада національної безпеки і оборони України розробляє та приймає рішення щодо проекту плану оборони України. Рішення Ради національної безпеки і оборони України щодо плану оборони України вводиться в дію указом Президента України з одночасним затвердженням військово-адміністративного поділу території України. Проект військово-адміністративного поділу території України розробляє та подає Президентові України на затвердження Кабінет Міністрів України. Порядок розробки плану оборони України визначається Радою національної безпеки і оборони України.

Відхилений у зв’язку з прийняттям 12.09.2019 в першому читанні президентського проекту.

Ідеологічні питання

 

Проект 2068 від 05.09.2019 (Савчук О. В.) про правонаступництво України щодо Української Народної Республіки.

Дослівно повторює однойменний проект 7521 від 22.01.2018 (Іллєнко А. Ю.) (див. Бюлетень № 160).

Проект 2080 від 05.09.2019 (Гончаренко О. О.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування фінансування політичних партій з державного бюджету.

Проект з незначними уточненнями повторює проект 6246 від 27.03.2017 (Мураєв Є. В.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо скасування фінансування політичних партій з державного бюджету) (див. Бюлетень № 118). Окрім редакційних відмінностей, з проекту також вилучено пропоновані зміно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції».

 

Соціальний захист та пільги

 

Проект 2069 від 05.09.2019 (Шахов С. В., Вельможний С. А., Сухов О. С.) про внесення доповнень до статті 165 Податкового кодексу України (щодо включення доходів, отриманих від надання в оренду житла внутрішньо переміщеній особі, до переліку доходів, що не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу).

Дослівно повторює однойменний проект 7522 від 23.01.2018 (Шахов С. В.) (див. Бюлетень № 160).

Проект 2070 від 05.09.2019 (Шахов С. В., Вельможний С. А., Сухов О. С.) про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо відновлення привабливості території Луганської та Донецької областей для здійснення підприємницької діяльності шляхом тимчасового запровадження податкових стимулів).

Дослівно повторює однойменний проект 8038 від 14.02.2018 (Шахов С. В.) (див. Бюлетень № 163).

Проект 2083 від 06.09.2019 (Королевська Н. Ю., Бойко Ю. А. + 14) про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян.

Проект дослівно повторює однойменний проект 6692 від 12.07.2017 (Луценко І. С.) (див. Бюлетень № 133).

Під час голосування 05.02.2020 проект відхилено.

Проект 2084 від 06.09.2019 (Королевська Н. Ю., Бойко Ю. А. + 14) про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціального захисту дітей, які постраждали внаслідок бойових дій чи збройних конфліктів.

Проект з незначними термінологічними уточненнями (використанням поняття «діти з інвалідністю» замість «діти-інваліди) повторює однойменний проект 6510 від 25.05.2017 (Королевська Н. Ю., Бойко Ю. А. + 17), внесений на розгляд, але не розглянутий парламентом попереднього скликання (див. Бюлетень № 126).

Проект 12.11.2019 включений до порядку денного.

Проект 2085 від 06.09.2019 (Королевська Н. Ю., Бойко Ю. А. + 14) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціальних гарантій дітей та сімей з дітьми.

Проект повністю включає однойменний проект 6063-1 від 27.02.2017 (Королевська Н. Ю.) (див. Бюлетень № 114). Додатково аналогічні зміни вносяться до Законів України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування» та «Про зайнятість населення». Більшість новел стосуються надання компенсацій роботодавцям.

Проект 2086 від 06.09.2019 (Королевська Н. Ю., Бойко Ю. А. + 14) про внесення змін до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» щодо розміру та перерахунку раніше призначених пенсій.

Пропонується ряд невеликих змін. Так, максимальний розмір пенсій за вислугу років підіймається з 70 до 90 процентів відповідних сум грошового забезпечення. Крім того, пропонується установити, що усі призначені за названим законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Подібні ініціативи є доволі типовим і неодноразово пропонувалися раніше.

Проект 2087 від 06.09.2019 (Королевська Н. Ю., Бойко Ю. А. + 13) про внесення змін до деяких законів України щодо захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.

Досить типовий проект, подібні ініціативи подавалися неодноразово. Головні ініціативи стосуються скасування нарахування неустойки за несплату житлово-комунальні послуги. Крім того, пропонується запровадити такі обмеження: «Встановити до 1 січня 2030 року мораторій на примусове виселення із житла та примусове стягнення житла (житлових будинків, частин житлових будинків, квартир, кімнат у квартирах, кімнат, житлових секцій чи блоків у гуртожитках, інших жилих приміщень), що належить на праві приватної власності громадянам України під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги. Встановити до 1 січня 2030 року мораторій на припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі. Встановити до 1 січня 2030 року мораторій на примусове виселення громадян за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг із жилих приміщень у будинках державного, громадського житлового фонду та житлового фонду соціального призначення. Мораторій на примусове виселення із житла, примусове стягнення житла, припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг не поширюється на боржників, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких у розрахунку на місяць за попередній рік становить не менше п’ятикратного розміру прожиткового мінімуму для сім’ї. Порядок обміну інформацією між центральними органами виконавчої влади і виконавцями житлово-комунальних послуг щодо отримання відомостей про доходи боржників та членів їх сімей встановлюється Кабінетом Міністрів України. Процедури примусового виселення із житла та примусового стягнення житла, що були розпочаті до набрання чинності цим Законом, підлягають припиненню». Окремо слід назвати традиційну для ініціаторів проекту вимогу скасувати обмеження на отримання пільг пов’язані з вимогою «якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України». У законах України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про позашкільну освіту» та «Про охорону дитинства».

04.02.2020 проект повернутий на доопрацювання ініціатору внесення.

 

Судова влада і прокуратура

 

Проект 1008-1 від 05.09.2019 (Крулько І. І.) про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування.

Альтернативний президентському проекту 1008 від 29.08.2019 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування (див. Огляд № 1). Загалом є скороченою редакцією основного проекту.

Відхилений у зв’язку з прийняттям 12.09.2019 в першому читанні президентського проекту.

 

Кримінальне і кримінальне процесуальне законодавство

 

Проект 2079 від 06.09.2019 (Фріс І. П., Демченко С. О. + 6) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ліквідації корупційної схеми в пенітенціарній системі шляхом вилучення статті 391 Кримінального кодексу України).

Дослівно повторює проект 9228 від 19.10.2018 (Білозір О. В.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вилучення статті 391 Кримінального кодексу України) (див. Бюлетень № 196).

 

Медицина і захист довкілля

 

Проект 2089 від 06.09.2019 (Стефанишина О. А., Устінова О. Ю.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності лікарських засобів для громадян. 29.10.2019 ініціаторами внесена доопрацьована редакція проекту, яка тут і розглядається.

Згідно з пояснювальною запискою метою проекту є збільшення доступності якісних та дешевих лікарських засобів для громадян України, обмеження монопольного становища виробників оригінальних лікарських засобів, але без порушення їх прав, імплементація до чинного законодавства найкращих практик балансування режимів «ексклюзивності даних», «положення Болар», патентної ув’язки та примусового ліцензування. Крім того, прийняття законопроекту забезпечить імплементацію в національне законодавство відповідних положень Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їх державами-членами, з іншої сторони. Пропонується внести зміни до Цивільного кодексу України, Законів України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі», «Про лікарські засоби», «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Головними пропозиціями проекту є: введення в термінологічну базу поняття  «паралельний імпорт лікарського засобу; запровадження можливості в межах п’ятирічного строку з дня першої реєстрації референтного/оригінального лікарського засобу в Україні здійснювати відповідне розроблення неоригінального лікарського засобу, у тому числі проводити дослідження з еквівалентності між ним та референтним лікарським засобом, та подавати заяву про державну реєстрацію неоригінального лікарського засобу; скасування патентної ув’язки, тобто необхідності при реєстрації лікарського засобу подання засвідченої копії патенту або ліцензії, якою дозволяється виробництво та продаж зареєстрованого лікарського засобу та інші. Докладний аналіз навіть лише основних новел проекту не видається можливим через значний їх обсяг.

Найбільше занепокоєння викликає те, що передбачені з конкретною метою значні спрощення державної системи правової охорони інтелектуальної власності в Україні можуть послабити цю охорону загалом безвідносно до власне проблеми доступності лікарських засобів. Розлогі зауваження на проект подало ГНЕУ, яке запропонувало за результатами розгляду у першому читанні повернути проект суб’єктам права законодавчої ініціативи на доопрацювання.  

 

Освіта та культура

 

Проект 2075 від 05.09.2019 (Крулько І. І., Кожемʼякін А. А. + 7) про внесення змін до деяких законів України (щодо запровадження стандартів Ради Європи для молодіжних центрів і децентралізації роботи з молоддю).

Проект дослівно повторює однойменний проект 6048 від 07.02.2017 (Крулько І. І.) (див. Бюлетень № 111), який під час голосування 12.04.2017 не був прийнятий.

Проект 2076 від 05.09.2019 (Тимошенко Ю. В., Крулько І. І. + 4) про молодь.

Проект дослівно повторює однойменний проект 3621 від 10.12.2015 (Крулько І. І.) (див. Бюлетень № 52).

02.10.2019 проект відкликано.

Проект 2077 від 05.09.2019 (Крулько І. І., Кожемʼякін А. А. + 2) про внесення змін до Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (щодо діяльності Спортивної студентської спілки України та Української федерації учнівського спорту).

Проект дослівно повторює однойменний проект 9443 від 21.12.2018 (Крулько І. І.) (див. Бюлетень № 205).

06.12.2019 проект прийнятий у першому читанні за основу із скороченням строку підготовки до другого читання. Відповідний текст уже підготовлений, але ще не розглянутий у пленарному засіданні.

 

Інші питання

 

Проект 2064 від 05.09.2019 (Івченко В. Є., Мейдич О. Л. + 5) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні.

З незначними редакційними змінами повторює проект 6603 від 21.06.2017 (Мірошніченко І. В.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку виноградарства (див. Бюлетень № 130).

Проект 2065 від 05.09.2019 (Івченко В. Є., Пузійчук А. В. + 2) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо набуття громадянами України – засновниками фермерських господарств права власності на земельні ділянки, надані їм у постійне користування чи довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства).

З незначними редакційними змінами повторює однойменний проект 8236-1 від 10.04.2018 (Івченко В. Є.) (див. Бюлетень № 171).

Проект 2066 від 05.09.2019 (Івченко В. Є., Лабунська А. В. + 2) про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи поводження з небезпечними відходами.

З незначними редакційними змінами та певним спрощенням повторює проект 5354 від 03.11.2016 (Рибак І. П.) про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з небезпечними відходами (див. Бюлетень № 98), який своєю чергою є переосмисленням більш ранніх проектів.

Проект 2067 від 05.09.2019 (Івченко В. Є.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою.

З незначними редакційними змінами повторює поданий тим же народним депутатом проект 6162 від 06.03.2017 внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо успадкування права постійного користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення (див. Бюлетень № 115).

Проект 2071 від 05.09.2019 (Івченко В. Є., Мейдич О. Л. + 2) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки сільського розвитку.

Проект здебільшого є поєднанням ініціатив проектів 9110 від 20.09.2018 (Івченко В. Є.) про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (щодо першочергової державної підтримки фермерських господарств та розвитку зрошуваного землеробства України) (див. Бюлетень № 192) та 6527-1 від 20.06.2017 (Тимошенко Ю. В.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо становлення і розвитку сільськогосподарської кооперації та її державної підтримки (див. Бюлетень № 130) з невеликими уточненнями.

Проект 2072 від 05.09.2019 (Княжицький М. Л., Забродський М. В. + 11) про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності та фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації.

Проект повністю включає в себе дещо уточнену редакції проекту 6762 від 18.07.2017 (Княжицький М. Л.) про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації (див. Бюлетень № 134). До проекту додані положення, як стосуються саме аспектів фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації. Основні новели передбачають запровадження розлогих заборон на джерела фінансування телеорганізацій, а також вимоги телерадіоорганізаціям щороку, у строк до 30 квітня, подавати до Національної ради та публікувати на власному веб-сайті звіт за попередній (звітний) рік діяльності про фінансову прозорість відповідно до вимог законодавства. Останні вимоги так само є доволі докладними.

 

Проекти, які подаються без коментарів

 

Проект 2078 від 05.09.2019 (Горват Р. І., Батенко Т. І.) про внесення змін до Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів».

Проект відхилений на користь альтернативного проекту 2078-1.

Проект 1042-1 від 06.09.2019 (Марченко Л. І., Гринчук С. А.) про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності Верховної Ради України.

Альтернативний проекту 1042 від 29.08.2019 (Фролов П. В., Совгиря О. В. + 25) про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо планування та системності законотворчої діяльності Верховної Ради України.

13.09.2019 прийнятий у першому читанні,  03.10.2019 – у другому і 21.10.2019 повернутий з підписом Президента України.

Проект 1044-1 від 06.09.2019 (Марченко Л. І., Гринчук С. А.) про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов’язаного із законодавчим процесом.

Альтернативний проекту 1044 від 29.08.2019 (Фролов П. В., Клочко А. А. + 24) про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо запровадження електронного документообігу, пов’язаного із законодавчим процесом.

12.09.2019 прийнятий у першому читанні, 17.10.2019 – у другому і 25.10.2019 повернутий з підписом Президента України.

Проект 1053-1 від 06.09.2019 (Леонов О. О., Володіна Д. А.) про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

Альтернативний проекту 1053 від 29.08.2019 (Гетманцев Д. О., Шуляк О. О. + 2) про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

 20.09.2019 прийнятий за основу і в цілому, і 17.10.2019 повернутий з підписом Президента України.

Проект 1055-1 від 06.09.2019 (Мотовиловець А. В., Мовчан О. В., Підласа Р. А.) про оренду державного та комунального майна.

Альтернативні проекту 1055 від 29.08.2019 (Мовчан О. В., Підласа Р. А. + 5) про оренду державного та комунального майна.

13.09.2019 прийнятий у першому читанні, 03.10.2019 – у другому, 03.12.2019 внесено редакційне уточнення і 24.12.2019 повернутий з підписом Президента України

Проект 1056-1 від 06.09.2019 (Стефанчук М. О., Фріс І. П. + 2) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності.

Альтернативні проекту 1056 від 29.08.2019 (Шуляк О. О., Безгін В. Ю. + 2) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності.

12.09.2019 прийнятий у першому читанні, 03.10.2019 – у другому і 21.10.2019 повернутий з підписом Президента України.

Проект 1058-1 від 06.09.2019 (Княжицький М. Л., Забродський М. В. + 10) про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні).

Альтернативні проекту 1058 від 29.08.2019 (Безгін В. Ю., Ткаченко О. В. + 7) про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» щодо державної субсидії для повернення частини кваліфікованих витрат, здійснених іноземним суб’єктом кінематографії при виробництві (створенні) фільму в Україні.

Відхилений 12.09.2019 на користь основного проекту.

Проект 1069-2 від 06.09.2019 (Гетманцев Д. О., Дубінський О. А.) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг.

Альтернативний проектам 1069 від 29.08.2019 (Медяник В. А., Мурдій І. Ю. + 2) про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення функцій із державного регулювання ринків фінансових послуг та 1069-1 від 03.09.2019 (Бондарєв К. А.) про консолідацію повноважень нагляду над небанківськими фінансовими установами.

12.09.2019 прийнятий за основу та в цілому і 16.10.2019 повернутий з підписом Президента України..

Проект 1182-1 від 06.09.2019 (Кісєль Ю. Г., Тищенко М. М. + 2) про внутрішній водний транспорт.

Альтернативний проекту 1182 від 29.08.2019 (Величко М. Р. + 7) про внутрішній водний транспорт (див. Огляд № 3).

Постановою від 20.12.2019 відправлений на повторне перше читання.

Проект 1196-1 від 06.09.2019 (Кісєль Ю. Г., Скічко О. О., Тищенко М. М.) про залізничний транспорт України.

Альтернативний проекту 1196 від 29.08.2019 (Величкович М. Р. + 6) про залізничний транспорт України (див. Огляд № 3).

 Поділитися