MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Чи хочуть росіяни ядерної війни?

27.02.2020   
Олександр Скобов, Андрій Піонтковський, Ігор Яковенко
Створена Путіним державна модель поки що відрізняється від класичних зразків фашизму наявністю деяких декоративних «ліберально-демократичних» драпіровок. Але в зовнішній політиці «збирач земель руських» Путін – це повноцінний Гітлер сьогодні. – Спільне звернення Олександра Скобова, Андрія Піонтковського та Ігоря Яковенка.

Спільне звернення Олександра Скобова, Андрія Піонтковського та Ігоря Яковенка

Сьогодні неможливо не бачити, що режим Путіна добудовує в Росії автократичну систему, засновану на всевладді та безконтрольності правлячої «еліти», на безправ’ї та повній залежності простих громадян від нових «хазяїв життя». На свавіллі, поліцейському насильстві, профанації виборів і суду, на тортурах і термінах ув’язнення для опонентів.

Сьогодні неможливо не бачити, що на світовій арені режим Путіна послідовно руйнує систему правових стримувань і обмежень на міжнародне насильство і тим самим зіштовхує людство до нової світової війни.

Путінська правляча кліка – це не банальні корупціонери і злодії. Це корупціонери і злодії, які вважають себе за вершителів долі людства, покликаних і здатних змінити хід світової історії. Вони відмовляються визнавати пострадянські реалії. Вони не просто хочуть повернути під контроль Москви незалежні країни пострадянського простору. Вони хочуть взяти реванш за програш СРСР у третій світовій (холодній) війні із Заходом. Помститися Заходу за цей програш і принизити його. Кремль прагне не просто змусити Захід «піти зі світової історії». Він має намір «викинути з історії» саме те, що зробило сучасний світ незрівнянно гуманнішим, ніж він був сто років тому.

Путінський Кремль одержимий ідеєю нав’язати світові власні уявлення про «правильний світоустрій». Про якусь «нову Ялту», у якій найсильніші ділитимуть між собою народи і держави на зони їхнього імперського диктату.

Росія не має жодної справжньої причини ворогувати із Заходом. Ніхто на Заході не загрожує Росії захопленням її територій і багатств. Справжні мотиви сьогоднішнього виклику Кремля Заходу – це манія імперської величі його «вождів» і їхнє прагнення випалити у свідомості підданих будь-яку альтернативу чекістському способу правління.

Заради «подолання найбільшої геополітичної катастрофи XX століття» режим Путіна готовий поставити людство на межу ядерної війни. Путін бреше, коли каже, що військовою доктриною Росії є доктрина «зворотньо-зустрічного ядерного удару». Насправді неофіційною військовою доктриною Кремля давно стала «доктрина Патрушева», доктрина «ядерної ескалації для деескалації». Кремль розраховує своєю агресією проти однієї з держав НАТО в Балтії втягнути блок у масштабне військове зіткнення, у якому той покладається на свою конвенціональну перевагу. А потім, різко підвищивши ставки до ядерного рівня, миролюбно закликати противника до припинення вогню і капітуляції.

Є чимало ознак, які вказують, що путінський Кремль найближчим часом готовий вдатися до спроби продиктувати Заходу свої умови глобального «оновлення» світового порядку, свої умови «нової Ялти». Воля Заходу до захисту своїх цінностей сьогодні значною мірою ослаблена. Спроби західних лідерів «умиротворити» Путіна, відкупитися від нього за рахунок суверенітету сусідів РФ лише збільшують спокусу Кремля кардинально вирішити справу з «новою Ялтою» саме зараз, коли Захід схильний поступатися.

Створена Путіним державна модель поки що відрізняється від класичних зразків фашизму наявністю деяких декоративних «ліберально-демократичних» драпіровок. Але в зовнішній політиці «збирач земель руських» Путін – це повноцінний Гітлер сьогодні. У своїй підлості та злочинах він давно перейшов ту межу, за якою, як казав Огарьов, «розрив з урядом стає обов’язковим для кожної чесної людини».

Ми закликаємо «розірвати з урядом» тих, хто досі цього не зробив. Ми закликаємо відмовити злочинному режимові у будь-якій формі співробітництва. Він нереформований. Він нездатний до трансформації. Його потрібно обвалити. Для порятунку людства від хаосу та війни. Закликаємо кожного, хто знайде в собі для цього сили, повторити: сьогодні будь-яка форма співпраці з режимом, його політичної або моральної підтримки – це пособництво фашизму, співучасть у розв’язуванні війни. Це колабораціонізм.

Тільки в атмосфері нетерпимості до колабораціонізму стане можливим по-справжньому потужний рух протесту. Протесту проти тупого великодержавного самоствердження. Проти спроб диктувати свою волю іншим народам і силою утримувати їх під своєю владою. Проти анексії Криму. Проти катівних підвалів ОРДЛО. Проти спільного з катом Асадом геноциду сунітської громади Сирії. Проти планованої режимом ядерної війни.

Олександр Скобов, Андрій Піонтковський, Ігор Яковенко

25.02.2020


Оригінал: Хотят ли русские ядерной войны?

 Поділитися