MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Je suis sorosionok

Телеканал ZIK перевірять після марафону «Тхне Соросом»

10.03.2020   
ХПГ-інформ

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення проведе позапланову перевірку телеканалу ZIK. Причина – телемарафон про Джорджа Сороса. Ця програма вийшла в ефір 28 лютого і, на думку багатьох глядачів, була маніпулятивною, неправдивою, розпалювала ворожнечу.

Фото з сайту detector.media

Висловлювання, поширені під час марафону, містять ознаки порушення ліцензіатом абзаців четвертого, тринадцятого частини другої статті 6; пунктів а) та в) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення»; частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію», йдеться на сайті Нацради.

Міжнародний фонд «Відродження» закликав медійну спільноту дати оцінку медіапродуктам телеканалу ZIK: «Під виглядом фактів, глядачам пропонують пропагандистські наративи, що раніше використовувались у авторитарних країнах і які були багаторазово спростовані. Часто ці наративи є взаємозаперечними». 

Крім того, 2 березня Коаліція громадських медіаорганізацій, до складу якої входять Комісія з журналістської етики, «Платформа прав людини», Український інститут медіа та комунікацій, StopFake, «Жінки у медіа» тощо виступили із заявою, в якій назвали телемарафон «Тхне Соросом»  «зловживанням свободою слова, яке несе руйнівні наслідки для українського суспільства та України як держави».

9 березня дії каналу засудила Комісія з журналістської етики: «Попри те, що предметом обговорення є нібито величезний вплив Сороса на економіку та політику в Україні, жодних фактів, які б підтверджували реальність такого впливу – повідомлень про конкретні факти зловживань на користь Сороса чи його структур за весь кількагодинний «марафон» не наведено. Як єдину підставу для тверджень про контроль Сороса над українськими політиками та представниками громадськості використовують факт існування в Україні фондів Сороса, які видають гранти українським громадським організаціям». 

 Поділитися