MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Права жінок – права людини, але не всі з цим згодні

10.03.2020   
ХПГ-інформ

Марші Жіночої Солідарності відбулися цього року у багатьох українських містах. На жаль, не всюди вдалося уникнути ексцесів. 

За інформацією Національної поліції  у київському марші взяли участь близько 2 тисяч людей. Одночасно з маршем відбувалася контракція праворадикальних організацій: «Традиція і порядок», «Правий сектор», «Християнський фронт», «Катехон». 

У Харкові Марш жіночої солідарності зібрав більше 800 учасників.

«Жінка завжди на часі», «Вільна жінка – вільна країна!», «Нумо, Харків! Права замість парків!», «Права жінок – права людини!», «Не псіхуй! Ратифікуй!» – такі гасла можна було побачити на численних плакатах учасників ходи. 

«Ми обурені спробами наступів на свободи жінок у сучасній Україні. Ми вважаємо, що традиція гендерної рівності і повага до жінок невідворотно закріплюються в сучасному українському суспільстві. Жінки і чоловіки прагнуть рівності і цінують права людини», – заявила Віра Чернигіна, співорганізаторка Маршу Жіночої Солідарності, президентка ГО ХЖО «Сфера».

Члени організації «Традиція і порядок» намагалися блокувати ходу і вступити в дивну плакатну полеміку з феміністками. Хлопці  поставили на шляху колони стіл, на якому лежала книга філософа Рене Генона, дві паляниці, квіти і чомусь портрет Павла Скоропадського. «У вас товар – у нас купець» – судячи з транспоранту представники «Традиції і порядку» шукали серед учасниць маршу наречену. Даремно: «Ваш купець – наша відмова» – такою була плакатна відповідь учасниць ходи. Поліціянти переконали традиційно налаштованих молодиків посунути інсталяцію на тротуар і не заважати маршу.  

На відміну від Харкова, у Києві та Львові після заходів, присвячених правам жінок, сталися неприємні інциденти. У столиці праворадикали напали на кількох учасниць та учасників маршу, розбрискали з балончика газ. Поліція невдовзі затримала чотирьох представників організації «Невідомий патріот».

У Львові після Маршу активістку із захисту жінок від домашнього насильства Марту Чумало та двох активісток центру «Жіночі перспективи» невідомі закидали яйцями. 

 Поділитися