MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Що потрібно знати про коронавіруси

16.03.2020   
ХПГ-інформ

Якщо у вас нежить і мокрота при застуді, ви не можете бути носієм коронавирусной інфекції. Коронавірусна пневмонія — це сухий кашель без нежитю. Це найпростіший спосіб визначити, яка у вас інфекція.

Примітка: деякі дані в початковій публікації були некоректними, тож її було дещо змінено.

Холодна чи спекотна погода не запобігають поширенню коронавірусу. Також не допоможе гаряча ванна чи лазня, адже температура тіла людини все одно зберігається в сталих межах 36-37 градусів.

Хірургічні маски не запобігають зараженню коронавірусом, але їх варто вдягати лдям із симптомами хвороби. Згадані маски можуть стримувати лише великі частки та не щільно прилягають до обличчя. Якщо існує пряма небезпека заразитися (наприклад, при контакті з хворим), запобігти цьому можуть респіраторні маски класу FFP2 або FFP3 та щільні окуляри, або ж повнолицеві маски. Хірургічну маску варто використати лише за відсутності респіратора. Марлеві саморобні маски використовувати не рекомендується. Про засоби захисту та правильне їх використання розповідає Центр громадського здоров’я МОЗ у своєму відео.

Рекомендації ВООЗ про застосування масок

Якщо вірус потрапив на поверхню металу, він може жити не менше 12 годин. Тому, якщо ви стикнулися з будь-якої металевої поверхнею, ретельно вимийте руки з милом.

Вірус може залишатися активним на тканині протягом 6-12 годин. Звичайний пральний порошок повинен вбити вірус. Зимовий одяг досить просушити півгодини на сонці, щоб убити вірус.

Про симптоми захворювання

1. Після проникнення в горло може з’явитися сухість горла, яка зустрічається при ангіні. Триватиме 3-4 дні.

2. Потім вірус буде зливатися з носової рідиною, потрапляти в трахею, а потім в легені і викличе запалення легенів. Цей процес займе від 5 до 6 днів.

3. При коронавирусній пневмонії з’являється висока температура і утруднене дихання. Закладеність носа не схожа на типову закладеність, з’являється відчуття, що ви тонете в воді. В цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря.

Про профілактику

1. Найпоширеніший спосіб заразитися – це доторкнутися до людини, тому потрібно часто мити руки. Вірус може жити на ваших руках протягом 5-10 хвилин. Але за ці 5-10 хвилин може статися що завгодно (ви можете потерти руками очі або доторкнутися до носа).

2. На додаток до частого миття рук ви можете полоскати горло дезінфікуючим розчином, щоб усунути або мінімізувати дії мікробів, поки ті ще знаходяться в горлі (перед тим, як потрапити в легені).

3. Дезінфікуйте клавіатуру і мишу комп’ютера, кермо автомобіля, мобільний телефон.

4. Підтримуйте імунітет збалансованим харчуванням та заняттями спортом, але не відвідуйте спортзали, де є скупчення людей.

Будьте гранично уважні і обережні.

Чи варто пити Таміфлю для профілактики коронавірусу?

Зараз немає жодних ліків, які убезпечать вас від COVID-19. Ніякі препарати, біологічно активні добавки, гомеопатія тощо, — не допоможуть, а лише створять ілюзію захищеності та спустошать ваші кишені. Специфічного лікування COVID-19 також поки що немає, антибіотики та вакцина від пневмонії також не запобігають хворобі. Якщо вам пропонують «чарівні пігулки» — вас лише намагаються надурити. Часник та вживання алкогольних напоїв теж не допомагають. Часник, проте, є корисним, але варто приділяти увану комплексному збалансованому харчуванню.

Як можна дізнатися, чи інфікована людина?

За останніми даними, інкубаційний період може тривати до 28 днів, перш ніж симптоми COVID-19 стануть очевидними.

На той час, коли у людини піднімається температура і з’являється кашель, і вона потрапляє в лікарню, — у легенях зазвичай виявляють фіброз на 50%, і вже занадто пізно!

Тайванські експерти радять просту самоперевірку, яку ми можемо проводити щоранку. Зробіть глибокий вдих і затримайте дихання більш, ніж на 10 секунд. Якщо ви успішно завершите його, не кашляючи, не відчуваючи дискомфорту, закладеності, утрудненості і т. п., то це доводить, що в легенях немає фіброзу, і це вказує на відсутність інфекції.

Поділіться цією інформацією з друзями, близькими та рідними. Будьте здорові!

 Поділитися