MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Європейський суд з прав людини закрився на місячний карантин через коронавірус

16.03.2020   
Денис Волоха
Через пандемію COVID-19 доступ до приміщень страсбурзького суду відсьогодні закрито, а слухання, призначені на березень та квітень, — скасовано.

Через пандемію COVID-19 доступ до приміщень страсбурзького суду відсьогодні закрито, а слухання, призначені на березень та квітень, — скасовано.

Європейський суд з прав людини застосовує низку виняткових заходів у відповідь на безпрецедентну кризу охорони здоров’я у світі, повідомляється в пресрелізі суду.

Починаючи з 16-го березня, суд на один місяць призупиняє прийом заяв. Призупиняється й шестимісячний строк для подачі заяв, передбачений статтею 35 Європейської конвенції з прав людини, та інші процедурні дедлайни.

Слухання, що призначені на березень та квітень, скасовуються. Будівлі суду не будуть доступні для громадськості. У суді запроваджується дистанційна обробка заяв.

Такі обмеження є реакцією на рішення Французького уряду та Ради Європи, ідеться в пресрелізі страсбурзького суду.

Водночас, найважливіша діяльність суду буде продовжена, особливо стосовно розгляду пріоритетних справ. Заяви згідно з правилом 39 Регламенту суду (це правило забезпечує застосування судом термінових заходів, коли існує загроза життю та здоров’ю людини) також будуть прийматися й розглядатися: для них встановлена окрема процедура розгляду.

Нові правила організації роботи Європейського суду будуть зберігатися до їхнього перегляду, який буде залежати від розвитку санітарної обстановки.

 Поділитися