MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Українські вчителі, що навчають дітей із інвалідністю, — серед 50 найкращих вчителів на планеті за версією Global Teacher Prize

19.03.2020   
Денис Волоха

Наталя Гладких та Олександр Жук: одразу двоє українських педагогів опинилися серед 50-ти фіналістів щорічної нагороди Global Teacher Prize, один із яких отримає мільйон доларів.

На сайті «нобелівської премії для вчителів» з’явилися імена п’ятдесяти фіналістів, серед яких є двоє українців.

Олександр Жук — учитель інформатики із Запоріжжя. Із дитинства мріючи стати економістом, він надихнувся візитом до школи-інтернату для дітей із порушеннями слуху, коли навчався на третьому курсі університету. Цікавість до таких дітей змусила його вивчати психологію, і врешті він став працювати соціальним педагогом у одній із таких шкіл-інтернатів. Олександр помітив, що діти з порушеннями слуху краще засвоюють інформацію, працюючи з комп’ютером. Він оволодів мовою жестів в університеті й зараз навчає інформатиці дітей у школі-інтернаті «Джерело».

У 2018-му році олександр Жук став найкращим вчителем України за версією премії Global Teacher Prize Ukraine та потрапив до рейтингу «Топ 30 до 30-ти років» від видання KyivPost. У 2019-му році його відзначили серед ТОП-10 новаторів, які змінюють Україну та світ.

Наталя Гладких — колишній спеціальний педагог, зараз працює керівницею інклюзивних проектів Громадської організації «Бачити серцем». «Наша візія — світ, у якому в інвалідності є гідне майбутнє», — ідеться на сторінці організації. Сестра Наталі має інвалідність, і після закінчення початкової школи була змушена ходити до спеціалізованої школи-інтернату. Наталя не розуміла, чому її сестра мала навчатись у ізоляції від суспільства. Урешті решт Наталя поставила собі за мету життя створення інклюзивної освіти, яка приймає будь-яких дітей, і в якій кожна дитина є потрібною, незважаючи на її особисті риси та здібності.

У школі «Бачити серцем» навчається 35 підлітків із різними важкими порушеннями розвитку. Наталя створила для них віртуальну програму подорожей, з допомогою якої діти можуть вивчати різні мови, традиції та культури.

У 2017-му році Наталя Гладких стала однією з п’яти найкращих вчителів України.

Як пише видання «Освіторія», п’ятдесятку найкращих вчителів, до якої потрапили Наталя та Олександр, обрали з-поміж понад 36-ти тисяч номінантів з усієї планети. Наступним етапом конкурсу стане відбір найкращої десятки, а нагородять вчителя-переможця в жовтні 2020-го року в Лондоні.

Нагороду Global Teacher Prize називають «нобелівською премією для вчителів» і щороку вручають «винятковому вчителю, який здійснив видатний внесок у професію». Володар нагороди отримує один мільйон доларів.

Якщо переможцем стане Олександр Жук, ці гроші він планує витратити на заходи для дітей з особливими освітніми потребами, синдромом Дауна та порушеннями слуху в Запорізькій області, а також збирається створити національний центр для дітей з особливими освітніми потребами.

Наталя Гладких у разі перемоги хоче відкрити студію танцювальної та рухової терапії, що дозволить учителям та батькам приходити та говорити про складнощі, знаходити рішення та запобігати професійним вигоранням. Також вона має намір створити школу, де будуть навчатися як діти з інвалідністю, так й інші діти, а також упровадити програму обміну між різними країнами для дітей із порушеннями.

У жовтні ми писали про відкриття кав'ярні в Луцьку, у якій працюють люди із синдромом Дауна.

 Поділитися