MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Хворого Сервера Мустафаєва залишили під вартою

26.03.2020   
ХПГ-інформ
Попри погіршення стану здоров’я координатор «Кримської солідарності» перебуватиме в СІЗО до 15 травня.

Суд у Ростові-на-Дону залишив Сервера Мустафаєва під вартою до 15 травня, – передає сайт проєкту «Крым.Реалии». Як повідомлялося раніше, стан здоров’я фігуранта бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», координатора громадського об’єднання «Кримська солідарність» погіршився.

Сервер Мустафаєв (архівне фото krymr.org)

«У суді послідовно були озвучені доводи захисту про неможливість тримання мого підзахисного під вартою. Указувалося на те, що згідно рекомендаціям ВООЗ через коронавірус COVID-19 необхідно групу ризику утримувати в окремих умовах. І Сервер, який перебув ГРВІ, який з 3 березня був з підвищеною температурою тіла і щодо якого не проведений тест на коронавірус, не поставлений точний діягноз, саме потрапляв до цієї уразливої категорії», – сказала адвокатка Ліля Гемеджі.

20 березня Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що двом фігурантам другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Серверу Мустафаєву та Ернесу Аметову, яких судять у російському Ростові-на-Дону, уже більше за два тижні не надають жодної медичної допомоги.

Попри явні ознаки респіраторного захворювання (підвищену температуру тіла, сильний головний біль, кашель та загальну слабкість) кримських татар привозили до суду.

Денісова повідомляла, що Мустафаєв просить надати йому медичну допомогу і зробити аналіз на коронавірус.


Нагадаємо, у жовтні 2017 року російські силовики арештували шістьох жителів Бахчисарая – Тимура Ібрагімова, Марлена Асанова, Мемета Белялова, Сейрана Салієва, Сервера Зекір’яєва та Ернеса Аметова. ФСБ РФ інкримінувало їм участь у забороненій у РФ та окупованому нею Криму організації «Хізб ут-Тахрір».

21 травня 2018 року у Криму затримали координатора «Кримської солідарности» Сервера Мустафаєва та мешканця села Долинне Бахчисарайського району Едема Смаїлова. Обвинувачення проти них долучили до бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір».

У грудні 2018 року Мустафаєва помістили до Кримської республіканської клінічної психіатричної лікарні № 1, щоби «дати висновок про його осудність чи неосудність», де він перебував близько місяця.

Певний час Мустафаєва утримували у двомісній камері Сімферопольського СІЗО площею 6 кв. метрів разом із інвалідом I групи Едемом Бекировим, якого обвинувачували в незаконному зберіганні вибухових речовин і боєприпасів, а у вересні 2019 року повернули в Україну під час обміну утримуваними особами. «Він (Мустафаєв – ред.) доглядає тяжкохворого Бекирова, який весь час перебування в СІЗО жодного разу не був у лазні, оскільки не може самостійно пересуватися», – повідомив тоді адвокат Мустафаєва Сергій Легостов.

Адвокатка Ліля Гемеджі після відвідання Мустафаєва в СІЗО Краснодара наприкінці жовтня 2019 року назвала умови його утримання «тортурними». «Камера, у якій утримується мій підзахисний – чотири квадратні метри. Після мого попереднього відвідання Сервера тримають там не одного, до нього помістили ще одного слідчо-арештованого, і, відповідно, на кожного з них припадає по два квадратні метри, це з урахуванням поставлених ліжок, з урахуванням так званого санвузла, причому не обгородженого, з урахуванням раковини, і столика, на якому вони повинні обідати», – розповіла Гемеджі.

15 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону розпочав розгляд другої бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» по суті.

У листопаді 2019 року «Amnesty International» визнала Сервера Мустафаєва в’язнем сумління.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися