MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

1 вбитий та 15 поранених цивільних на Донбасі у березні, – Моніторингова Місія ООН

27.03.2020   
ХПГ-інформ
Незважаючи на те, що березень ще не закінчився, це найвищий показник місячних втрат серед цивільного населення з вересня 2019 року.

Моніторингова місія ООН з прав людини зафіксувала збільшення кількости випадків загибелі або поранення цивільних осіб на сході України.

«З 1 по 22 березня було зафіксовано 16 таких випадків: 1 вбитий та 15 поранених. Ще декілька випадків очікують підтвердження. Незважаючи на те, що березень ще не закінчився, це найвищий показник місячних втрат серед цивільного населення з вересня 2019 року», – мовиться в повідомленні на фейсбук-сторінці Місії.

Місія приєднується до заклику Генерального секретаря ООН Антоніо Гутерріша про глобальне припинення вогню та закликає всі сторони, які беруть участь у бойових діях на сході України, припинити вогонь та збройні зіткнення.

«Давайте боротися з вірусом, а не один з одним! – закликає Місія. – Сторони повинні припинити бойові дії та зосередитись на заходах з реагування на спалах COVID-19. Також важливо активізувати зусилля для підтримки найуразливіших груп населення».

Як заявив Генсек ООН, жінки й діти, люди з інвалідністю, маргіналізовані та переміщені особи – найуразливіші і найбільше наражаються на ризик потерпіти від COVID-19.


Нагадаємо, у грудні минулого року голова Місії ООН з прав людини в Україні Матильда Богнер повідомила, що від початку 2019 року до середини листопада на Донбасі з обох боків лінії розмежування загинуло 26 цивільних осіб, 136 зазнало поранень.

Наприкінці лютого біжучого року на міжнародній конференції «Захист мирного населення у збройних конфліктах» український Омбудсмен Людмила Денісова заявила, що за шість років війни на Донбасі Україна втратила понад 13 тисяч осіб, більше 3 тисяч цивільних та 146 дітей. 5 тисяч українців є зниклими безвісти, кількість поранених перевищує 7 тисяч осіб. Майже 1,5 мільйони українських громадян стали внутрішньо переміщеними особами.

 Поділитися