MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Мін’юсті утворили комісію з питань виконання рішень ЄСПЛ

01.04.2020   
ХПГ-інформ

«Належне виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань позитивно вплине на імідж держави та дозволить суттєво зменшити видатки Державного бюджету на виконання рішень ЄСПЛ», – вважає Міністр юстиції України Денис Малюська.

Створення Комісії з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини дозволить забезпечити ефективну взаємодію органів державної влади задля своєчасного виконання рішень ЄСПЛ, йдеться в повідомленні Кабінету міністрів.

«Станом на 20 березня 2020 року Європейським судом ухвалено 1 434 рішень, якими констатовано порушення Україною положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та Протоколів до неї. Ми маємо забезпечити виконання цих рішень ЄСПЛ. Для цього необхідно залучити різні органи державної влади, причетні до порушення, забезпечити чітку взаємодію усіх гілок влади - як законодавчої, так і виконавчої та судової, та напрацювати відповідні рішення, аби виплатити відшкодування у встановлені строки», – зазначив Денис Малюська.


Нагадаємо, 2019 року Україна посіла третє місце за кількістю скарг, поданих проти неї до ЄСПЛ. Майже 15% зареєстрованих у Євросуді скарг стосувалися нашої держави, йдеться у звіті ЄСПЛ за 2019 рік. Минулого року ЄСПЛ ухвалив щодо нашої країни 109 рішень. Зокрема, 40 із них  стосувалися нелюдського або принизливого поводження (порушення статті 3), 54 – права на свободу і особисту недоторканність (стаття 5), 35 – тривалості провадження (стаття 6).

Заяви щодо нелюдського поводження (і зокрема ненадання медичної допомоги в українських СІЗО та установах відбування покарань) у ЄСПЛ стали об’єднувати в одну справу. Ухвалюючи рішення, якщо скарга не є очевидно необґрунтованою,її найчастіше вже не розглядають по суті, досліджуючи докази, а посилаються на попередні рішення. 

У 2017 році Україна посідала перше місце за кількістю скарг проти неї: на розгляді тоді перебувало 18 тисяч справ, дві третини з них стосувалися системного невиконання рішень національних судів. Тоді, ухваливши рішення у справі Бурмич проти України, ЄСПЛ просто викреслив більше 12 тисяч типових скарг із реєстру і передав їх на розгляд до Комітету Міністрів. У Євросуді дійшли висновку, що проблема в Україні не вирішується, і всі подібні порушення можна визнавати автоматично, якщо заявниками дотримані формальні критерії прийнятності.

Чи допоможе створення комісії у вирішенні системних порушень прав людини в Україні – покаже час.

 Поділитися