MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Інститут національної пам’яті запустив центр пошуку інформації про репресованих

14.05.2020   
Денис Волоха
‘Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви — це складні й важкі в роботі бюрократичні інституції’: новий консультаційний центр Інституту національної пам’яті допомагатиме правильно скласти запити до архівів щодо долі репресованих у 1917-1991 роках.

‘Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви — це складні й важкі в роботі бюрократичні інституції’: новий консультаційний центр Інституту національної пам’яті допомагатиме правильно скласти запити до архівів щодо долі репресованих у 1917-1991 роках.

Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих. Центр відкрили до Дня пам’яті жертв політичних репресій, який відзначається 17-го травня.

Як зазначають у пресрелізі, працівники центру надаватимуть консультації людям, які хочуть дізнатися про долю репресованих у 1917-1991 роках, і допомагатимуть правильно скласти звернення та запити в архіви, щоб отримати необхідну інформацію.

«Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви — це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі, — ідеться на сайті архіву національної пам’яті пам’яті. — Завдання нашого Центру — зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими».

Звернутися до центру можна телефоном (067 298-18-18), електронною поштою або надіславши повідомлення сторінці архіву у фейсбуці.

«Голодомор 1932-1933 років, голоди 1921-1923 та 1946-1947 років, Великий терор, депортації, політичні арешти та вбивства… Жертвами цих людиноненависницьких експериментів стали мільйони громадян, — цитують у новині слова директора архіву Ігоря Кулика. — Проте досі далеко не всі імена встановлені. Чимало родин не знають історію свого роду через вирвані сторінки життя своїх предків. Мета новоствореного Центру — підтримати людей, які наважилися розпочати пошук правди як про своїх рідних, так і про свою країну».

Архів Інституту національної пам’яті створили у 2019-му році.

 Поділитися