MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Російський суд залишив чинним вирок Наріману Мемедемінову

15.05.2020   
ХПГ-інформ
Громадського журналіста з Криму засудили у жовтні минулого року до 2,5 років колонії-поселення за звинуваченням у публічних закликах до тероризму.

Вирок громадському журналісту Наріману Мемедемінову, засудженому торік у жовтні до 2,5 років колонії-поселення за звинуваченням у публічних закликах до тероризму, військовий апеляційний суд Власихи (Московська обл.) залишив чинним, – повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Едема Семедляєва. Судове засідання відбулося вчора, 14 травня.

Наріман Мемедемінов (архівне фото: «Кримська солідарність»)


Під час засідання Мемедемінов подякував журналістській спільноті за діяльність «протягом усього часу, поки тривала так звана кримінальна справа щодо мене, а фактично – переслідування». Громадський журналіст закликав колег і надалі висвітлювати переслідування за релігійною, національною та професійною ознаками на території Криму.

Він також сказав, що не має ілюзій щодо рішення, яке має ухвалити суд.

«Я неодноразово заявляв, що будь-яке рішенні – не в людських руках, а в руках господніх. Разом з тим, я розраховую на якусь справедливість з боку цих людей (суддів, – ред.) і як наслідок – адекватне рішення», – додав Мемедемінов.

Захист громадського журналіста має намір звернутися до ЄСПЛ, а також добиватися від керівництва СІЗО у Ростові-на-Дону оперативного етапування Мемедемінова до колонії-поселення.

«Звісно ж, ми не задоволені рішенням суду, оскільки наші апеляційні скарги і Нарімана не були задоволені. Однозначно, будемо готувати матеріяли для Європейського суду. Що стосується касаційної інстанції, будемо консультуватися з Наріманом. Будемо міркувати, як зробити так, щоби найближчим часом його перевели в колонію, яка територіяльно буде розташована неподалік від Криму. Термін вироку Наріману спливає у вересні цього року», – розповів Едем Семедляєв.

Адвокат Едем Семедляєв (фото: Ілля Тарасов, «Крым.Реалии»)


Нагадаємо, вранці 22 березня 2018 року співробітники ФСБ РФ провели хатній трус у Нарімана Мемедемінова в селі Холмівка Бахчисарайського району. Силовики зламали двері, поводилися грубо. Як стало відомо пізніше, проти громадського активіста порушено кримінальну справу за статтею про заклики до скоєння терористичного акту. Приводом став відеоблог на YouTube. З 2013 до 2015 року Мемедемінов розміщував на ньому ролики, у яких коментував поточні політичні події, розповідав про іслам.

«Кримська солідарність» назвала затримання Мемедемінова «черговим ударом по роботі своїх громадських активістів і, в цілому, по громадській журналістиці в Криму». Мемедемінов є активним учасником «Кримської солідарності», відвідував судові засідання у справах кримських татар і бував при хатніх трусах у співвітчизників. У сім’ї Мемедемінових – троє неповнолітніх дітей.

Раніше Наріман Мемедемінов уже зазнавав переслідувань з боку окупантів. Зокрема, його оштрафували за те, що він нібито брав участь у несанкціонованому мітингу 13 квітня 2017 року поблизу будинку Сейдамета Мустафаєва, де проходив трус. Тоді зібралася велика кількість кримських татар, які прийшли підтримати співвітчизника. Мемедемінов тоді здійсьнював відеозйомку та намагався утримувати людей від реагування на провокації силовиків.

На початку жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд Ростова-на-Дону засудив Нарімана Мемедемінова до двох років і шести місяців колонії-поселення та заборони адмініструвати сайти протягом двох років за звинуваченням у публічних закликах до тероризму.

 Поділитися