MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

‘На многоэтажку с людьми сбросили авиабомбу’«На багатоповерхівку з людьми скинули авіабомбу» За 30 років 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьмиКонсультативно-інформаційні зустрічі з попередження торгівлі людьмиМандрівка Європою для вразливих груп населення – в Одесі викрили канал торгівлі людьми Docudays UA – ми також будуємо мости між людьми та країнамиКоли скінчиться кошмар – жертви торгівлі людьми чекають на звільненняУкраїнські кур’єри в Росії — як врятувати жертв торгівлі людьми?Як на Харківщині протидіють торгівлі людьмиЧемпіон, атовець, наречений. Три історії про торгівлю людьми.Протидія торгівлі людьми на Харківщині в умовах адміністративно-територіальної реформиАмністія для жертв торгівлі людьмиCOVID-19: Випуск Комітету Ради Європи із запобігання катуванням та поганому поводженню «Виклад принципів відносно поводження з людьми, позбавленими волі»Результати громадського моніторингу ситуації з протидії торгівлі людьми на ХарківщиніНа Вінниччині поліція викрила торгівлю людьмиЯк отримати статус жертви торгівлі людьми?Як Харківська поліція протидіє торгівлі людьмиСьогодні – Європейський День боротьби з торгівлею людьмиНа Харківщині здійснюється громадський моніторинг ситуації з протидії торгівлі людьми

Поліція: двоє волинян відправляли людей у трудове рабство до Польщі

24.05.2020   
Денис Волоха

За даними правоохоронців, людям у скрутному становищі пропонували роботу в Польщі, а потім змушували безоплатно працювати на електростанції без необхідного для безпечної праці обладнання, привласнюючи їхній заробіток.

Поліція проводить розслідування можливої торгівлі людьми, організованої двома мешканцями Любешівського району Волинської області.

Як зазначається в пресрелізі поліції, встановлено, що протягом 2019-го та 2020-го років зловмисники вербували людей, які перебували в скрутному матеріальному становищі, обіцяючи їм роботу в Польщі з гідними умовами проживання та хорошою оплатою праці.

За версією слідства, після надання згоди на працевлаштування та доставлення потерпілих до Польщі, їх змушували працювати на небезпечних роботах безоплатно.

«За кордоном люди протягом тривалого [часу] були змушені працювати без оплати на небезпечних для життя і здоров’я роботах та жити в жахливих умовах. Люди виконували небезпечні роботи на електростанції без спеціального одягу, засобів захисту, альпіністського спорядження та відповідних допусків. Волиняни змушені були працювати нелегально, а роботодавці переховували їх від польських правоохоронців», — ідеться на сайті поліції.

Гроші ж за їхню примусову працю, а також за їхнє вивезення до Польщі, іноземний роботодавець платив укранським організаторам, — вважають правоохоронці.

Читайте також: Двоє братів, кум та друг вербували українців на роботу експедитором у Російській Федерації. Насправді люди потрапляли в рабство і змушені були працювати наркокур’єрами

22-го травня співробітники відділу боротьби з торгівлею людьми разом зі спецпризначенцями здійснили обшуки в приміщеннях та автівках двох можливих організаторів злочину, унаслідок яких зібрали речові докази, вилучили транспортний засіб, телефони, 4 кг бурштину-сирцю, «речовину, схожу на марихуану» та «предмет, схожий на пістолет».

Вилучене направлять до Волинського науково-дослідного криміналістичного центру МВС для проведення експертиз. В операції також брали участь слідчі нацполіції та співробітники прикордонної служби.

Триває слідство. Вирішується питання про оголошення підозр за ч. 2 ст. 149 Кримінального кодексу — торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини.

 Поділитися