MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Чотири роки тому викрали Ервіна Ібрагімова. У справі – жодних позитивних зрушень

25.05.2020   
ХПГ-інформ
У вересні 2017 року підконтрольні московській владі правоохоронні органи Криму призупинили розслідування, висунувши версію, що кримчанина викрали з метою дестабілізації ситуації у Криму та дискредитації силовиків.

24 травня 2016 року у Бахчисараї був викрадений кримськотатарський активіст, член виконавчого комітету Всесвітнього конгресу кримських татар Ервін Ібрагімов. З тих пір про нього нічого невідомо.

Ервін Ібрагімов (архівне фото)


«Двічі обирався депутатом міської ради. Працював юристом у райдержадміністрації. І все це в неповні тридцять років. Окупантів лтбонь серйозно занепокоїв перспективний активіст, настільки, що вони вирішили його викрасти. Чотири роки минуло. Жодних позитивних зрушень у його пошуках немає», – написав зокрема у фейсбуці заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров.


Нагадаємо, на відеозапису, на якім зафіксовані події пізнього вечора 24 травня 2016 року, видно, як авто Ібрагімова зупиняють люди у формі російської ДПС, як підводять до свого мікроавтобусу, як він пручається й намагається бігти, як його хапають і заштовхують усередину, як автобус їде у бік Бахчисарайського водосховища.

Наступного дня Уме́р Ібрагімов – батько Ервіна – за 200 метрів від дому знайшов машину сина: двері були прочинені, ключ був у замку запалювання.

Уме́р Ібрагімов розповідав, що за його сином стежили невідомі. Проте Ервін пов’язував це з проведенням на півострові жалобних заходів з нагоди Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Також батько казав, що напередодні викрадення Енвер отримував погрози.

У вересні 2017 року підконтрольні московській владі правоохоронні органи Криму призупинили розслідування викрадення Ервіна Ібрагімова, висунувши версію, що кримчанина викрали з метою дестабілізації ситуації у Криму та дискредитації силовиків.

«Можемо казати однозначно, що слідство у його справі саботується, – сказала торік на акції „Три роки без Ервіна“ координаторка громадської організації „КримSOS“ Таміла Ташева. – Досі нічого про Ібрагімова невідомо. Справа у 2017 році була призупинена. У травні 2018 року адвокат Еміль Курбедінов подав скаргу до російського окупаційного суду Криму про те, що воно не ведеться. Але ці документи були відхилені судом. З травня 2017 року жодних дій з боку слідства не ведеться».

Як бачимо, ситуація жодним чином не змінилася й сьогодні.

 Поділитися