MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Рустема Сейтмеметова помістили до психлікарні на судово-медичну експертизу

01.06.2020   
ХПГ-інформ
Захист заперечував, адже така експертиза є необов’язковою у цій категорії справ, а також немає фактичних підстав – об’єктивної підозри, що людина може бути визнана неосудною.

Рустема Сейтмеметова, фігуранта бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір», помістили до психіятричної лікарні для проходження судово-психіятричної експертизи. Про це сьогодні повідомило громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Назіма Шеїхмамбетова.

Захист заперечував проти направлення Сейтмеметова на таку експертизу, адже вона є необов’язковою у такій категорії справ, а також немає фактичних підстав – об’єктивної підозри, що людина може бути визнана неосудною.

«Тобто, відхилення якісь мають бути закріплені і слідчий повинен це мотивувати. Підстав для направлення мого підзахисного до психіятричної лікарні для проходження експертизи абсолютно немає, а раніше він не мав травм, не стояв на обліку в лікаря психіятра чи нарколога, тому ми вважаємо це абсолютно незаконним і необґрунтованим», – сказав адвокат.

Адвокат Назім Шеїхмамбетов (кадр з відео «Крым.Реалии»)


На думку Шеїхмамбетова, це ще один елемент тиску, щоби примусити людей обмовити себе і своїх співвітчизників, бо можливі процесуально непередбачені маніпуляції з людиною.

«Дякувати Богу, поки такого не було, але виключати цей ризик неможна. Ми знаємо практику тиску на в’язнів у Радянському Союзі, і як була розповсюджена так звана „каральна психіятрія“, коли людина абсолютно здорова потрапляла у стаціонар, а виходила недієздатною», – додав адвокат.


Нагадаємо, 11 березня 2020 року у Бахчисарайському районі окупованого Російською Федерацією Криму відбилися сім хатніх трусів, за фактом яких були затримані п’ятеро людей: Енвер Мустафаєв, Сейтумер Сейтумеров, Осман Сейтумеров, Амет Сулейманов і Рустем Сейтмеметов. Затриманих повезли до відділення ФСБ.

Бахчисарай, 11 березня 2020 року (фото: «Кримська солідарність»)


Після допиту відпустили Енвера Мустафаєва, батька громадського журналіста «Кримської солідарности» Сейдамета Мустафаєва.

Активісти «Кримської солідарности» повідомляли, що під час трусів «вилучають телефони та підкидують літературу».

Пресслужба ФСБ повідомила тоді, що затримані кримчани «вели активне вербування кримських мусульман і поширювали терористичну ідеологію». Також у ФСБ відзвітували, що «припинили діяльність осередку „Хізб ут-Тахрір“».

12 березня підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя арештував на два місяці Османа Сейтумерова, Сейтумера Сейтумерова та Рустема Сейтмеметова. Того ж дня той самий суд призначив Амету Сулейманову домовий арешт.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися