MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Крим: Знову трус у кримськотатарській господі

02.06.2020   
ХПГ-інформ
Як повідомила господиня, «слідчі дії» були пов’язані з кримінальною справою щодо її сина, який нібито «входить до формування „батальйон Номана Челебіджихана“».

Сьогодні, у селі Курське Білогірського району окупованого Криму відбувся трус у кримськотатарській господі. Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Фото: «Кримська солідарність»


Російські силовики, зокрема, представники Росгвардії та ОМОНу, приїхали до будинку, де мешкає Шейде Асанова (1955 р. н.) близько восьмої години ранку.

Як повідомила жінка, у хаті якої проходили «слідчі дії», силовики шукали документи або предмети, пов’язані з кримінальною справою щодо її сина. Нічого такого знайдено не було.

Зі слів Асанової, причиною трусу, як сказали російські силовики, є те, що її син ніби «входить до формування „батальйон Номана Челебіджихана“».

«„Символіка є, зброя тощо?“ – я відповідаю: „Немає нічого“. Нічого вони не знайшли», – розповіла Шейде Асанова.

Кадр з відео «Кримської солідарности»


Як вона каже, її син Рустем Асанов з 2016 року мешкає на підконтрольній українському урядові частині України – одружився, працює, часом телефонує.

Повідомлено також, що трус у господі відбувся згідно з постановою підконтрольного московській владі Київського районного суду від 3 березня 2020 року.


Нагадаємо, у січні 2019 року підконтрольний Кремлю Ленінський районний суд засудив 24-річного кримчанина Февзі Саганджі до 10,5 років колонії за «участь у кримськотатарському добровольчому батальйоні ім. Н. Челебіджихана». Командир кримськотатарського цивільного формування ім. Н. Челебіджихана Ленур Іслямов у коментарі телеканалу ATR повідомив тоді, що не знає цю людину, а всі обвинувачення Февзі Саганджі в участі в незаконному формуванні – безпідставні. У травні того ж року підконтрольний московській владі Верховний суд Криму залишив вирок кримчанину чинним.

Також наприкінці травня 2019 року повідомлялося, що підконтрольний московській владі Кіровський районний суд у Криму засудив 25-річного кримського татарина Едема Кадирова до чотирьох років позбавлення волі та одного року обмеження волі «за участь у незаконному націоналістичному збройному формуванні , у якім він виконував функцію особистого охоронця його організатора – екстреміста Ленура Іслямова». Іслямов наголосив, що не знає людину, яку російські силовики затримали у Криму та називають його «охоронцем».

Також у серпні 2019 року Кіровським районним судом Криму до 10 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму та одного року обмеження волі був засуджений Ділявер Гафаров. У листопаді 2018 року промосковське видання «Крыминформ» повідомило про затримання співробітниками Погрануправління спільно з оперативниками ФСБ по Криму жителя Кіровського району Криму, який «брав участь у діяльності незаконних збройних формувань на території України». Як повідомив тоді в коментарі телеканалу ATR фундатор громадського формування «Аскер» Ленур Іслямов, Ділявер Гафаров справді має стосунок до формування, але військового вишколу не проходив. У жовтні 2019 року підконтрольний Москві Верховний суд Криму залишив вирок Гафарову чинним.

 Поділитися