MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У єдності – сила

05.06.2020    джерело: edition.cnn.com
Джеймс Меттіс
«Нам не потрібно мілітаризувати нашу реакцію на протести. Нам потрібно об’єднатися навколо спільної мети. І це починається з гарантування того, що всі ми рівні перед законом», – Джеймс Меттіс, колишній міністр оборони США.

З люттю та огидою я спостерігав, як розгортаються події цього тижня. На фронтоні Верховного Суду США викарбувані слова: «Рівне правосуддя по закону». Саме цього справедливо вимагають протестувальники. Це розумна та об’єднальна вимога – те, що всі ми маємо підтримувати. Ми не повинні відволікатися на невелику кількість порушників закону. Протестами охоплені десятки тисяч людей совісті, які наполягають на тому, щоб ми відповідали нашим цінностям – цінностям людським і цінностям національним.

Коли я став військовим, десь 50 років тому, я склав присягу на підтримку і захист Конституції. І ніколи не міг уявити, що військовослужбовцям, які складають ту саму присягу, коли-небудь буде наказано порушити конституційні права своїх співгромадян, не кажучи вже про можливість зробити нікчемну світлину для обраного головнокомандувача в оточенні військового керівництва.

Ми повинні відкинути будь-яку думку про наші міста як про «театр воєнних дій», над яким наш особовий склад покликаний «домінувати». Вдома ми повинні використовувати своїх військових лише у дуже рідкісних випадках на прохання губернаторів штатів. Мілітаризація нашої відповіді, як ми це бачили у Вашингтоні, призводить до конфлікту – невиправданого конфлікту – між військовими та громадянським суспільством. Це розмиває моральне підґрунтя, яке забезпечує надійний зв’язок між чоловіками та жінками в однострої та суспільством, яке вони присягнули захищати, і частиною якого вони є.

Забезпечення громадського порядку покладене на цивільних керівників штатів та місцевих керівників, які найкраще розуміють свої громади та відповідальні за них.

Джеймс Медісон писав у 14-й статті «Федераліста», що «Америка об’єднана, зі жменькою військовиків, або без жодного солдата, демонструє більш неприступне становище для іноземних зазіхань, ніж Америка роз’єднана, зі ста тисячами бувалих солдатів, готових до бою». Нам не потрібно мілітаризувати нашу реакцію на протести. Нам потрібно об’єднатися навколо спільної мети. І це починається з гарантування того, що всі ми рівні перед законом.

Інструкції, надані військовими відомствами нашим частинам перед Нормандською операцією, нагадували солдатам, що «нацистське гасло для нашого знищення …„Діли і пануй“. Наша американська відповідь – „У єдності – сила“». Ми повинні мобілізувати цю єдність для подолання теперішньої кризи – безперечно, ми кращі за наших політиків.

Дональд Трамп – перший президент на моєму віку, який не намагається об’єднати американський народ – навіть не претендує на спроби. Натомість він намагається розділити нас. Ми спостерігаємо наслідки трьох років цілеспрямованих зусиль. Ми спостерігаємо наслідки трьох років без зрілого керівництва. Ми можемо об’єднатися без нього, спираючись на сильні сторони, притаманні нашому громадянському суспільству. Це буде непросто, як показали кілька останніх днів, але ми заборгували своїм співгромадянам – минулим поколінням, які проливали кров за обіцяне нам, а також нашим дітям.

Цей випробувальний час може зробити нас сильнішими та оновити розуміння життєвої мети та почуття поваги одне до одного. Пандемія показала нам, що не тільки наші військові готові віддати душу за безпеку громади. Американці в лікарнях, продуктових крамницях, поштових відділеннях та інших місцях ризикують життям заради служіння своїм співгромадянам та своїй країні. Ми знаємо, що ми кращі за органи виконавчої влади, зловживання яких ми спостерігали на площі Лафаєт. Ми повинні відсторонити та притягнути до відповідальності тих, хто, обіймаючи свої посади, знущаються над нашою Конституцією. У той же час ми повинні пам’ятати про «кращих ангелів» Лінкольна[1] і дослухатися до них, коли ми працюємо на єднання.

Тільки обравши новий шлях, що насправді означає повернення до первісного шляху наших основоположних ідеалів, ми знову будемо країною, якою захоплювалися і яку поважали вдома та за кордоном.


[1] Авраам Лінкольн називав кращими ангелами нашої натури самовладання, співпереживання, почуття справедливости.

 

 

 Поділитися