MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Блискуча перемога молодої адвокатки‘Я сказав росіянам на блокпосту, що їду на Азовсталь’ ‘Один брат погиб, второго едва спасли’, — история жительницы Загальцев UN records 32 summary executions by Russia of Ukrainian prisoners of war since December Омбудсмани Турецької Республіки зустрілися з рідними бранців РФНацгвардійця РФ судитимуть за сексуальне насильство щодо викраденого чоловіка Real terrorists free to act while Russian FSB tortures political prisoners for 'good statistics' ‘Один брат загинув, другого ледве врятували’, — історія мешканки Загальців‘Россияне убивали со звериной жестокостью’Росія створила ‘всепроникну атмосферу страху’ на ТОТ‘Росіяни вбивали зі звірячою жорстокістю’ Russia sentences poet Aleksandr Byvshev to 7 years for writing of its war crimes in Ukraine Renowned Crimean Solidarity journalist convicted of 'abusing' freedom of mass information in Russian-occupied Crimea Вже отримали дані щодо 170 постраждалих від воєнних злочинів Мілітариzовані: Росія посилює діяльність ‘Юнармії’ у КримуВідновлення і реабілітація після полону — Уряд ухвалив постановуЗвільнення від відбування покарання за станом здоров’яЯк наука опирається тиранії. Дайджест російських протестів‘Здесь невозможно было спастись’, — жительница Бородянки Україна має відомості про 550 000 воєнних злочинців

Перемога адвоката ХПГ! Довічника звільнено за хворобою

10.06.2020   
ХПГ-інформ
Сьогодні Запорізький апеляційний суд звільнив довічно позбавленого волі засудженого за хворобою. Представником засудженого була адвокат ХПГ – Ганна Овдієнко.

Сьогодні, 10 червня 2020 року, Запорізький апеляційний суд задовольнив скаргу пана Івана Сидоренка (прізвище особи було змінено – прим.автора) на ухвалу Вільнянського районного суду Запорізької області, та звільнив його від відбування покарання за хворобою. Представником пана Івана була адвокат ХПГ – Ганна Овдієнко.

Протягом останніх вісімнадцяти років пан Сидоренко відбував покарання у вигляді довічного позбавлення волі в Вільнянській установі виконання покарань № 11. Приблизно з 2010 року стан його здоров’я почав стрімко погіршуватися. Лікарі встановлювали Івану найрізноманітніші діагнози, поки врешті не назвали найстрашніший – рак анального каналу. Засуджений пережив хірургічне втручання, під час якого йому було видалено частину товстої кишки разом із пухлиною, однак все було марно – хвороба прогресувала, допоки не досягла IV клінічної стадії (стадії розпаду)

Іван Сидоренко звернувся до адвоката Ганни Овдієнко у січні 2020 року. Він повідомив, що вже довго страждає від сильного болю, оскільки установа виконання покарань не має ліцензії для придбання потрібних у його стані наркотичних знеболювальних. Йому також не надавалося й інше паліативне лікування, що могло б полегшити стан. Сидоренка не поміщали до медичної частини, а тримали в звичайній камері, де уся турбота за ним лягала на плечі співкамерника. Сам він вже не міг ні вільно пересуватися, ні здійснювати санітарно-гігієнічні процедури. Його стома потребувала постійного догляду, а місце, де була пухлина, гноїлося. Митися, обробляти рани, встановлювати калоприймач, збирати гній – все це пану Сидоренку допомагав інший засуджений. В установі виконання покарань не було навіть бинту та вати у достатній кількості, не кажучи вже про знеболювальні, які засуджений купував за власний кошт – пенсію, яку отримував як особа з інвалідністю 1-Б групи.

Враховуючи такі обставини справи, адвокат Ганна Овдієнко, а через деякий час - і адміністрація Вільнянської установи виконання покарань звернулися до суду із клопотаннями звільнити пана Сидоренка від відбування покарання за хворобою. Однак суд першої інстанції відмовив, зазначивши, що тяжкість вчиненого ним злочину не дозволяє говорити про звільнення. Такі висновки суду грубо суперечили практиці Європейського суду з прав людини, який вказував, що при звільненні особи за хворобою має враховуватися адекватність лікування та її стан, а зовсім не тяжкість вчиненого. Тож адвокат підготувала апеляційну скаргу.

Врешті, 10 червня 2020 року, відбулося судове засідання. І суд, врахувавши всі обставини справи, задовольнив апеляційну скаргу та звільнив пана Сидоренка за хворобою. Через декілька днів Сидоренко, що був довічно позбавлений волі, вийде на свободу.

ХПГ вітає адвоката Ганну Овдієнко із перемогою та дякує справедливим суддям, які враховують практику Європейського суду з прав людини при винесенні рішень, ставлячи її вище за недолугі норми національного законодавства.

.

 Поділитися