MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Катування та жорстоке поводження в Україні: основні тенденції (ПРЕС-АНОНС)

23.06.2020   
24 червня о 12.00 у приміщенні прес-центру «Kharkiv Today» (вул. Мироносицька, 8) відбудеться прес-конференція з нагоди Міжнародного дня захисту жертв катувань.

26 червня – Міжнародний день захисту жертв катувань. Саме в цей день 1987 року набула чинності Конвенція ООН проти катувань.

24 червня о 12.00 у приміщенні прес-центру «Kharkiv Today» (вул. Мироносицька, 8) відбудеться прес-конференція за участі керівника Центру стратегічних справ Харківської правозахисної групи (ХПГ) адвоката Геннадія Токарева та адвокатів цього Центру Таміли Беспалої та Ганни Овдієнко, а також директора Харківського інституту соціальних досліджень Деніса Кобзіна. 

Вони розглянуть проблему застосування катувань у поліції, СБУ, пенітенціарній системі та під час збройного конфлікту на сході України, розкажуть про діяльність Коаліції громадських правозахисних організацій «Проти катувань!» та репрезентують основні висновки та рекомендації альтернативної доповіді ХПГ до Сьомої періодичної доповіді держави про виконання Конвенції ООН проти катувань та жорстокого поводження.

Члени Коаліції «Проти катувань» ХПГ, УГСПЛ, Дніпровська правозахисна група «Січ» здійснили з червня 2019 року моніторингові візити до більше ніж 40 пенітенціарних установ та констатували суттєве збільшення незаконних насильницьких дій щодо в’язнів з боку адміністрації окремих установ, таких, як Олексіївська ВК №25 (Харків), Бердянська ВК №77, Жовтоводська ВК №26, Кропивницький СІЗО та інші.

Перед Коаліцією стоїть завдання охопити моніторинговими візитами всі виправні установи і посилити захист прав засуджених, поставивши саме це питання як ключове у реформуванні цих установ. Порівняння кількості зафіксованих фактів катувань та жорстокого поводження з кількістю засуджених за вчинення цих злочинів агентів держави свідчить про майже повну безкарність тих, хто незаконно застосовує силу, іноді навіть смертельну. Це один з головних викликів для Коаліції. Досі не покарані і працюють в поліції винні у смерті студента Індила, у вбивстві чоловіка на Кривому озері на Миколаївщині та інших. Вкрай необхідне створення незалежної системи розслідування скарг на незаконні дії поліцейських та службовців інших правоохоронних органів. 

Протягом останнього року члени Коаліції ХПГ, УГСПЛ та «Січ» вели провадження у більш ніж 400 справах у національних судах та Європейському суді з прав людини. Член Коаліції дніпровська організація «Форпост» надала психологічну допомогу та реабілітацію в цілому 50 жертвам катувань. А член Коаліції «Магнолія» розповсюдила вже 30 відеобюлетеней «Проти катувань» та 60 відео на ці теми.

Контактна особа: Євген Захаров, 050 402 4064, [email protected]


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися