MENU

Сьогодні – День кримськотатарського прапора

26.06.2020
ХПГ-інформ

Кримськотатарський прапор – це блакитний стяг із золотою тамгою у верхньому лівому куті. Тамга – родовий знак Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства. За однією з версій, тамга символізує ваги, а отже, справедливість. Радянська влада багато років забороняла кримськотатарський прапор, як буржуазно-націоналістичний. 

26 червня 1991 року у Сімферополі розпочав діяльність другий Курултай кримськотатарського народу. Перший проходив у грудні 1917 року у Бахчисараї. Саме під час другого Курултаю золоту тамгу на полі небесного кольору було визнано національним прапором. День національного кримськотатарського прапора вперше відзначили у 2010 році.

Після анексії Криму Росією блакитний стяг з тамгою став символом супротиву кримських татар окупаційній владі.

Сьогодні за директивою МЗС України в наших посольствах в усьому світі піднімають разом із державною прапором України прапор кримських татар. А в Криму цими днями проходить традиційна акція «Байракъ арекети» ‒ «Рух прапора»: кримськотатарські активісти на автомобілях відвідують ветеранів національного руху в усіх куточках півострова. Окупаційна російська влада зазвичай всіляко перешкоджає акції.

 

 Поділитися