MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Сьогодні – День кримськотатарського прапора

26.06.2020   
ХПГ-інформ
Блакитний стяг із золотою тамгою: 26 червня – день вшанування національного прапора кримських татар, корінного народу Криму. Такий прапор було затверджено Курултаєм кримських татар 1917 року і поновлено 30 червня 1991 року.

Кримськотатарський прапор – це блакитний стяг із золотою тамгою у верхньому лівому куті. Тамга – родовий знак Ґераїв, правлячої династії Кримського ханства. За однією з версій, тамга символізує ваги, а отже, справедливість. Радянська влада багато років забороняла кримськотатарський прапор, як буржуазно-націоналістичний. 

26 червня 1991 року у Сімферополі розпочав діяльність другий Курултай кримськотатарського народу. Перший проходив у грудні 1917 року у Бахчисараї. Саме під час другого Курултаю золоту тамгу на полі небесного кольору було визнано національним прапором. День національного кримськотатарського прапора вперше відзначили у 2010 році.

Після анексії Криму Росією блакитний стяг з тамгою став символом супротиву кримських татар окупаційній владі.

Сьогодні за директивою МЗС України в наших посольствах в усьому світі піднімають разом із державною прапором України прапор кримських татар. А в Криму цими днями проходить традиційна акція «Байракъ арекети» ‒ «Рух прапора»: кримськотатарські активісти на автомобілях відвідують ветеранів національного руху в усіх куточках півострова. Окупаційна російська влада зазвичай всіляко перешкоджає акції.

 

 Поділитися