MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Фігуранти ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» – в’язні сумлінняКримчанин Сервер Мустафаєв визнаний в’язнем сумлінняРФ: Умови утримання Мустафаєва в СІЗО Краснодара адвокатка називає «тортурними»Крим: Підконтрольний Кремлю суд визнав арешт Мустафаєва правомірнимКрим: Експертиза нібито виявила сліди ДНК Бекирова на пакованнях набоїв та вибухівкиКрим: Хворого активіста Едема Бекирова залишили в СІЗОКрим: Бекирова перевели до медчастини СІЗОКрим: Стан Едема Бекирова не кращаєКрим: Едем Бекиров заявив, що умовами тримання в СІЗО відверто принижують його людську гідністьКрим: Едема Бекирова тримають у неналежних умовахКрим: Едема Бекирова повернули до СІЗОКрим: Активіста Бекирова вивезли з СІЗО до лікарніДеякі кримські події останніх днівКрим: «Тримання в ізоляторі – повільне вбивство»Крим: Асана Чапуха терміново госпіталізували (ОНОВЛЕНО)Крим: у Кязіма Аметова погіршився стан здоров’яКрим: Асану Чапуху змінили запобіжний західКрим останнім часом (21.08.–30.08.2018)Крим: Олександра Стешенка засудили до 2 років позбавлення воліКрим останнім часом (15.05.–22.05.2018)

Крим: Російський суд залишив вирок у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір» чинним

30.06.2020   
ХПГ-інформ
Наприкінці минулого року кримчан засудили до тривалих термінів позбавлення волі в колонії суворого режиму за обвинуваченням в організації та участі в терористичній організації.

25 червня Військовий апеляційний суд міста Власихи (Московська область, РФ) залишив чинним вирок шістьом фігурантам ялтинської справи «Хізб ут-Тахрір». Про це повідомив сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на громадське об’єднання «Кримська солідарність».

Нагадаємо, 12 лютого 2016 року після масових трусів і затримань підконтрольний московській владі Київський районний суд Сімферополя арештував Енвера Бекірова, Вадима Сірука, Мусліма Алієва та Емір-Усеїна Куку – їх обвинуватили в участі в «Хізб ут-Тахрір». 18 квітня 2016 року затримали Рефата Алімова та Арсена Джеппарова.

12 листопада 2019 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Російська Федерація) засудив кримчан до різних термінів позбавлення волі в колонії суворого режиму: Мусліма Алієва – до 19 років, Інвера Бекірова – до 18 років, Емір-Усеїна Куку – до 12 років, Вадима Сірука – до 12 років, Арсена Джеппарова – до 7 років, Рефата Алімова – до 8 років.

Правозахисний центр «Меморіял» у березні 2018 року визнав фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір політичними в’язнями.

У середині червня цього року міжнародна правозахисна організація Amnesty International визнала фігурантів ялтинської «справи Хізб ут-Тахрір» в’язнями сумління.


Міжнародна ісламська політична організація «Хізб ут-Тахрір» називає своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн у ісламськім халіфаті, але відкидає терористичні засоби досягнення цього. Верховний суд Російської Федерації заборонив «Хізб ут-Тахрір» у 2003 році, занісши до списку з 15 об’єднань, названих «терористичними».

Захисники заарештованих і засуджених у «справі Хізб ут-Тахрір» кримчан вважають їхнє переслідування мотивованим за релігійною ознакою.

 Поділитися