MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Юрій Дмитрієв невинуватий і має бути звільнений

07.07.2020   
Прокуратура під час дебатів у Петрозаводському міському суді запросила 15 років колонії суворого режиму для глави карельського відділення товариства «Меморіял». «Немає жодних сумнівів у невинуватості Юрія Дмитрієва, немає сумнівів у тому, що обвинувачення сфальсифіковано» – Заява Міжнародного товариства «Меморіял»

Заява Міжнародного товариства «Меморіял»

Добігає кінця другий судовий процес над Юрієм Дмитрієвим, істориком, керівником Карельського товариства «Меморіял», нашим другом, колегою, соратником.

Юрій Дмитрієв повернув з небуття імена багатьох тисяч людей, жертв державного політичного терору в нашій країні. Більше ніж тридцять років свого життя він присвятив вивченню історії ГУЛАГу в Карелії. Дмитрієв вніс величезний вклад у виявлення масових поховань жертв сталінського терору в Сандармоху і Червоному Бору. Тепер у цих місцях щорічно проводяться меморіяльні церемонії, у яких бере участь велика кількість людей не тільки з Росії, але й інших країн.

Ця робота Дмитрієва, що отримала міжнародне визнання, і накликала на нього біду.

Зараз, коли в нашій країні політичні репресії знову стають повсякденністю, коли правда про минуле не вписується в державницьку концепцію історії, – вороже ставлення влади до діяльности зі збереження пам’яти про державний політичний терор в минулому є природним.

На цьому тлі і виникла «справа Дмитрієва».

Ті, хто її ініціював, хотіли не лише зупинити роботу історика та громадського діяча, але й зганьбити його ім’я.

Ми заявляємо: немає жодних сумнівів у невинуватості Юрія Дмитрієва, немає сумнівів у тому, що обвинувачення сфальсифіковане.

Недарма перший судовий процес над Дмитрієвим закінчився його виправданням. Але фальсифікатори не могли змиритися з провалом. Всупереч очевидному, «не помічаючи» найширшу кампанію протесту, розгорнуту в Росії та в багатьох інших країнах, вони хочуть розправитися з неугодною людиною.

Якщо буде винесено обвинувальний вирок – це стане ганьбою для нашої країни.

Ми вимагаємо свободи для політичного в’язня Юрія Дмитрієва.

Правління Міжнародного історико-просвітницького,
правозахисного і благодійного товариства «Меморіял»

 Поділитися