MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Найбільший провал у системі освіти через пандемію, – Антоніу Ґутерреш

04.08.2020   
ХПГ-інформ
Пандемія COVID-19 призвела до найбільшого в сучасній історії провалу в системі освіти по всьому світу. Для того, щоби спробувати виправити ситуацію, ООН разом з міжнародними партнерами запускає кампанію «Врятуйте наше майбутнє».

Пандемія COVID-19 призвела до найбільшого в сучасній історії провалу в системі освіти по всьому світу, – наголосив Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш. Станом на середину липня школи були зачинені в більш ніж 160 країнах, що зачепило близько мільярда учнів.

Антоніу Ґуттереш (фото: Pierre Albouy / Reuters)


У відеозверненні, присвяченім питанням освіти в період пандемії, Антоніу Ґуттереш нагадав, що ще перед нею світ стикнувся з кризою навчання: більш ніж 250 мільйонів дітей шкільного віку в різних країнах не мали можливости відвідувати школу, а лише чверть учнів середніх шкіл у країнах, що розвиваються, закінчували навчання з необхідними базовими навичками.

«Тепер ми стикаємося з катастрофою значно більшого масштабу, здатною ударемнити десятиліття прогресу й побільшити закорінену у світі нерівність», – заявив Генсек ООН.

Принаймні 40 мільйонів дітей у світі не мали можливости вчитися у критично важливий дошкільний рік, а батьки, особливо жінки, були вимушені нести тягар догляду за дітьми та навчання їх удома.

«Не зважаючи на проведення уроків по радіо, телевізії та в інтернеті, а так само на всі зусилля вчителів і батьків, багато хто з учнів і досі залишаються недосяжними. Учні з обмеженими можливостями, представники меншостей і малозабезпечених громад, біженці, а також жителі віддалених районів піддані найбільшому ризикові безнадійно відстати в навчанні», – підкреслив Антоніу Ґуттереш.

Для того, щоби спробувати виправити ситуацію, ООН разом з міжнародними партнерами запускає кампанію «Врятуйте наше майбутнє».

Міжнародній спільноті необхідно домогтися скорого відкриття шкіл, оцінюючи при цьому ризики для здоров’я, щоб вони не перевищували переваги від відновлення освіти.

Слід приділяти пріоритетну увагу сфері освіти під час розподілення фінансових потоків. До кризи країни з низьким і середнім рівнем доходу вже мали дефіцит фінансування освіти, тепер ситуація значно погіршилася. Бюджети освітніх програм мають бути захищені від скорочень, а за можливости, – збільшені.

Слід структурувати освітні ініціятиви таким чином, щоб охопити тих, хто зазнає найбільшого ризику відставання: дітей і підлітків, що живуть у зонах надзвичайних ситуацій і криз, представників меншин, а також вимушених переселенців та інвалідів.

«Ми живемо в поворотний для майбутнього дітей і молоді всього світу момент. Рішення, які окремі країни та міжнародні організації приймають зараз, матимуть довгострокові наслідки для долі сотень мільйонів молодих людей і перспектив світового розвитку на десятиліття», – підкреслив Антоніу Ґуттереш.

 Поділитися