MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

У Білорусі відбулися сутички з силовиками. Є затримані та пораненіСпільна заява Міжнародного ПЕН-клубу та Білоруського ПЕН-центруБілорусь: Слідчий комітет зв’язав справи опозиціонерів та затриманих бойовиківЧастина затриманих у Білорусі бойовиків воювала на ДонбасіБілорусь: Під час протестів затримали більше ніж 300 людейНа святкуванні Дня Волі в Білорусі затримали більш ніж 120 людейБілорусь: Стрілянина, вибухи, барикади. Загинув протестувальникПрипинити поліцейське насильство в Білорусі! (Заява УГСПЛ і ХПГ)Білорусь: Третій день протестівВідкрита заява правозахисних та громадських організацій України щодо затримання українських громадян в МінськуБілорусь: Четвертий день протестів. Ще один загиблий. Затримано українських правозахисниківБілорусь: Протести триваютьБілорусь: Головні події 14 серпняЗатриманих у Білорусі українських правозахисників звільнили

Українського журналіста побили в Мінську

10.08.2020   
ХПГ-інформ

Журналіст Associated Press Мстислав Чернов, який висвітлював протести в Мінську, потрапив у лікарню після того, як його побили правоохоронці. 

Майже опівночі фотографа АР Мстислава Чернова доправили до лікарні з підозрою на струс мозку внаслідок того, що його затримали і побили силовики, повідомляє видання Independent. 

Білоруське медіа «Салiдарнасць» удокладнює: «Він кричав омонівцям, що він журналіст, але це не допомогло. У автозаці його побили, після чого міліція викликала швидку».

У коментарі для Національної спілки журналістів України колеги Мстислава Чернова з АР розповіли, що правоохоронці били його по руках і ногах, але за останньою інформацією він уже в нормі.

НСЖУ висловила солідарність із Мстиславом Черновим та білоруськими журналістами, «які попри ризики, виконують свій професійний обов’язок та інформують про перебіг ситуації у Білорусі». Спілка закликала владу Білорусі не застосовувати силу до працівників ЗМІ та не переслідувати колег за журналістську діяльність.

За даними незалежної Білоруської асоціації журналістів, 9 серпня щонайменше 15 журналістів затримали правоохоронці у Мінську, Вітебську, Могилеві та Гродні.

Скріншот з сайту НСЖУ


9 серпня, у Білорусі після закінчення голосування на президентських виборах у Мінську, обласних центрах та інших містах відбулися масові протести – люди були незадоволені нечесною виборчою кампанією. Проти протестувальників були кинуті силовики, повідомлялося також про внутрішні війська. Для розгону використовувалися спецзасоби, зокрема світлошумові гранати та водомети. Повідомлено про поранених.

 Поділитися