MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Суд відмовив Наріману Мемедемінову в УДО

12.08.2020   
ХПГ-інформ
Громадського журналіста, активіста «Кримської солідарности» засудили торік до 2,5 років колонії-поселення за звинуваченням у публічних закликах до тероризму.

Громадському журналістові з Криму Наріману Мемедемінову, засудженому торік у жовтні до 2,5 років колонії-поселення за звинуваченням у публічних закликах до тероризму, російський суд відмовив в умовно-достроковому звільненні. Про це повідомляє сайт проєкту «Крым.Реалии» з посиланням на адвоката Еміля Курбедінова. Судове засідання відбулося в Багаєвському райсуді Ростовської області (РФ).

Наріман Мемедемінов (архівне фото: «Кримська солідарність»)


«Пройшло судове засідання, у якому розглядали клопотання адвокатів Нарімана Мемедемінова про його умовно-дострокове звільнення (УДО). Наше клопотання не було задоволено. Ми вважаємо, що це було зроблено безпідставно та незаконно», – сказав адвокат Курбедінов.

Зі слів захисника, суд відмовив журналістові в УДО через «негативну характеристику» з колонії, де той перебуває. Нібито Мемедемінов відмовився виходити на роботу, йому зробили усне зауваження, тому й негативна характеристика. При цьому засуджений пояснив, що не може працювати за станом здоров’я.

«Наріман 21 вересня вже має звільнитися. У нього спливає термін відбування покарання», – сказав Курбедінов.

Моральний стан Мемедемінова нормальний, але є проблеми зі здоров’ям. Адвокат збирається оскаржити відмову кримчанину в УДО.

Еміль Курбедінов (архівне фото: krymr.org / RFE/RL)


Нагадаємо, вранці 22 березня 2018 року співробітники ФСБ РФ провели хатній трус у Нарімана Мемедемінова в селі Холмівка Бахчисарайського району. Силовики зламали двері, поводилися грубо. Як стало відомо пізніше, проти громадського активіста порушено кримінальну справу за статтею про заклики до скоєння терористичного акту. Приводом став відеоблог на YouTube. З 2013 до 2015 року Мемедемінов розміщував на ньому ролики, у яких коментував поточні політичні події, розповідав про іслам.

«Кримська солідарність» назвала затримання Мемедемінова «черговим ударом по роботі своїх громадських активістів і, в цілому, по громадській журналістиці в Криму». Мемедемінов є активним учасником «Кримської солідарності», відвідував судові засідання у справах кримських татар і бував при хатніх трусах у співвітчизників. У сім’ї Мемедемінових – троє неповнолітніх дітей.

Раніше Наріман Мемедемінов уже зазнавав переслідувань з боку окупантів. Зокрема, його оштрафували за те, що він нібито брав участь у несанкціонованому мітингу 13 квітня 2017 року поблизу будинку Сейдамета Мустафаєва, де проходив трус. Тоді зібралася велика кількість кримських татар, які прийшли підтримати співвітчизника. Мемедемінов тоді здійснював відеозйомку та намагався утримувати людей від реагування на провокації силовиків.

На початку жовтня 2019 року Південний військовий окружний суд Ростова-на-Дону засудив Нарімана Мемедемінова до двох років і шести місяців колонії-поселення та заборони адмініструвати сайти протягом двох років за звинуваченням у публічних закликах до тероризму.

14 травня 2020 року військовий апеляційний суд Власихи (Московська обл.) залишив вирок громадському журналістові чинним.

 Поділитися