MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Знову побиття в’язнів в Кропивницькому СІЗО? (оновлене)

16.08.2020   
ХПГ-Інформ
Знову повідомляють про побиття в’язнів групою швидкого реагування. Проте повідомлення не підтвердились.

Як повідомляється на сторінці ДУ «Кропивницький слідчий ізолятор» в Фейсбуці, в п’ятницю 14 серпня там відбулися навчання групи швидкого реагування (ГШР) за участю керівництва установи «з метою набуття практичних навичок та відпрацювання прийомів на випадок припинення масових заворушень». Відзначається, що ці заняття проводяться постійно згідно з графіком і що «покращення професійних навичок ГШР, їх сучасне екіпірування є важливою складовою діяльності всієї установи, регулярне проведення тренувань підвищує рівень професійної підготовки, особовий склад набуває нових знань та навичок, а також відпрацьовує прийоми, необхідні під час масових заворушень». Бажаючі можуть подивитися фото з тренувань.

Для деяких в’язнів СІЗО ці тренування закінчилися плачевно. Стверджують, що бійці ГШР за указкою в.о. начальника СІЗО К. по-звірячому побили Максима Таранця та Романа Цхадая. Причому Цхадая хворий і весь опухлий. У нього в цей день закінчувалися 10 діб карцера, і йому дали нових 10 діб. Лікування він не отримує.

Звичайно, ці дані потребують перевірки. Проте зауважимо, що це той самий в.о. начальника СІЗО, який наприкінці квітня цього року катував двох в’язнів у цьому ізоляторі, вимагаючи у них кошти. Ці факти підтвердилися, К. було відсторонено від роботи. Тоді прокурор з нагляду за пенітенціарними установами прокуратури Кіровоградської області опитав потерпілих, також були зібрані інші матеріали, які були передані до ДБР для порушення кримінального провадження. І ось К. продовжує виконувати обов’язки начальника СІЗО, а побиття в’язнів, виявляється, продовжуються?

16 серпня був здійснений візіт Національного превентивного механізму за дорученням парламентського Уповноваженого з прав людини. Повідомлення про побиття засуджених спецназом не підтвердилися.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися