MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Сирії чекають на евакуацію сто українських жінок і дітей

20.08.2020   
ХПГ-інформ
Усі вони мешкають у таборі для біженців Аль-Хол, контрольованому курдськими військовими. Там не вистачає їжі та води, майже немає медичної допомоги.

Із закликом повернути українських громадян на батьківщину до Президента звернувся голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Міжнародні організації характеризують умови в таборі Аль-Хол як гуманітарну кризу: не вистачає їжі, води і медичної допомоги, діти помирають від хвороб. Щодня вмирають 10–20 осіб», – йдеться у зверненні.

Ще у травні минулого року, зауважив Чубаров, для повернення жінок і дітей із Сирії додому було створено спеціальну робочу групу, до складу якої увійшли представники профільних відомств. За кілька місяців спільної роботи були виконані всі необхідні дії з підготовки до евакуації громадян України, однак евакуація не відбулася.

За данними ООН, 40 тисяч дітей зі 60 країн світу живуть у жахливих умовах табору Аль-Хол. Він розташований на північному сході Сирії, поруч із іракським кордоном. Тут мешкають десятки тисяч біженців – здебільшого жінки й діти – усі з територій, звільнених від ІДІЛ. Серед них чимало членів родин загиблих або ув’язнених бойовиків цієї терористичної організації.

У лютому до Аль-Хопу вдалося потрапити журналісту ТСН Андрію Цаплієнку. Це місце більше схоже не на табір біженців, а на найбільшу в світі в’язницю, зауважив він: «За рік у цьому таборі померло понад 400 малюків». Українські телевізійники розшукали серед мешканців табору жінок із Луганська, Харкова, Кременчука, Черкас. Усі вони прагнуть повернутися додому, хоч у багатьох і не залишилося українських документів.


Сьогодні міжнародні організації вкрай занепокоєні ситуацією, яка складається у таборі. «Пандемія COVID-19 погіршує ситуацію: за даними ЮНІСЕФ через розповсюдження інфекції у таборі не вистачає працівників, у зв’язку з чим довелося призупинити навчання дітей та надання медичних послуг», – розповідають у Дитячому фонді ООН. Діти помирають від голоду, спраги, гіпоглікемії та інших станів, які можна було б вилікувати. На початку серпня близькосхідні мас-медіа із посиланням на Офіс ООН з координації гуманітарних питань (ОСНА) повідомили про те, що в Аль-Хопі на коронавірус заразилися троє медичних працівників.

Війна в Сирії, що триває з 2011 року, забрала життя понад 400 тисяч людей.

 Поділитися