MENU
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

У Сирії чекають на евакуацію сто українських жінок і дітей

20.08.2020   
ХПГ-інформ

Із закликом повернути українських громадян на батьківщину до Президента звернувся голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

«Міжнародні організації характеризують умови в таборі Аль-Хол як гуманітарну кризу: не вистачає їжі, води і медичної допомоги, діти помирають від хвороб. Щодня вмирають 10–20 осіб», – йдеться у зверненні.

Ще у травні минулого року, зауважив Чубаров, для повернення жінок і дітей із Сирії додому було створено спеціальну робочу групу, до складу якої увійшли представники профільних відомств. За кілька місяців спільної роботи були виконані всі необхідні дії з підготовки до евакуації громадян України, однак евакуація не відбулася.

За данними ООН, 40 тисяч дітей зі 60 країн світу живуть у жахливих умовах табору Аль-Хол. Він розташований на північному сході Сирії, поруч із іракським кордоном. Тут мешкають десятки тисяч біженців – здебільшого жінки й діти – усі з територій, звільнених від ІДІЛ. Серед них чимало членів родин загиблих або ув’язнених бойовиків цієї терористичної організації.

У лютому до Аль-Хопу вдалося потрапити журналісту ТСН Андрію Цаплієнку. Це місце більше схоже не на табір біженців, а на найбільшу в світі в’язницю, зауважив він: «За рік у цьому таборі померло понад 400 малюків». Українські телевізійники розшукали серед мешканців табору жінок із Луганська, Харкова, Кременчука, Черкас. Усі вони прагнуть повернутися додому, хоч у багатьох і не залишилося українських документів.


Сьогодні міжнародні організації вкрай занепокоєні ситуацією, яка складається у таборі. «Пандемія COVID-19 погіршує ситуацію: за даними ЮНІСЕФ через розповсюдження інфекції у таборі не вистачає працівників, у зв’язку з чим довелося призупинити навчання дітей та надання медичних послуг», – розповідають у Дитячому фонді ООН. Діти помирають від голоду, спраги, гіпоглікемії та інших станів, які можна було б вилікувати. На початку серпня близькосхідні мас-медіа із посиланням на Офіс ООН з координації гуманітарних питань (ОСНА) повідомили про те, що в Аль-Хопі на коронавірус заразилися троє медичних працівників.

Війна в Сирії, що триває з 2011 року, забрала життя понад 400 тисяч людей.

 Поділитися