MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Подібні статті

Коментар Харківської правозахисної групи до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання (2-ге видання, виправлене та доповнене)Рефлексії з приводу коментаря Харківської правозахисної групи (ХПГ) до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань та нелюдяного або такого, що принижує гідність, поводження чи покарання«Довічно важливо». Науково-практична частина (Харків)«Довічно важливо». Науково-практична частина (Київ)Мистецько-науково-практичний проєкт «Довічно важливо»«Довічно важливо». Загальна ситуаціяСтрата в розстрочку. Необхідна процедура виправлення судових помилокЗвернення Української Гельсінської Спілки з прав людини та Харківської правозахисної групи щодо звільнення Володимира ПанасенкаЧому Україна рухається в ЄС, а судді і прокурори залишаються в радянському минулому?!Панельна дискусія «Право на справедливий суд» у рамках Docudays UA

Швидка так і не приїхала

21.08.2020   
ХПГ-інформ
У Кропивницькій виправній колонії № 6 через опіки загинув засуджений. Травми він отримав на виробництві. Адміністрація викликала швидку, але машина так і не приїхала.

У Кропивницькій виправній колонії № 6 через опіки загинув засуджений.  Про це йдеться у повідомленні на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини. Адміністрація викликала швидку, але машина так і не приїхала. 

12 серпня о пів на сьому вечора до медичної частини з опіками рук і ніг звернувся засуджений Д. За його словами він отримав травми з власної необережності, коли працював у другу зміну на виробництві паливних брикетів. О сьомій викликали швидку допомогу. 

«За рішенням диспетчера та чергового старшого лікаря зміни КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Кіровоградській області Кіровоградської обласної ради» постраждалому відмовлено у виїзді карети швидкої медичної допомоги та наданні невідкладної екстреної допомоги», – повідомляють працівники Секретаріату Омбудсмена.

На власному автомобілі одного зі співробітників колонії Д. відвезли до Кіровоградської обласної лікарні. Із повідомлення не зрозуміло – чи це відбулося того ж вечора чи наступного дня.

14 серпня постраждалому зробили операцію і помістили до палати інтенсивної терапії опікового відділення у тяжкому стані. 21 серпня засуджений Д. помер.

Про подію повідомили в чергову частину Кропивницького відділу поліції ГУ НП України в Кіровоградській області та Кіровоградську місцеву прокуратуру. До ЄРДР внесено відповідні відомості з попередньою правовою кваліфікацією за частиною 1 статті 271 КК України (Порушення вимог законодавства про охорону праці).


Як ми повідомляли, 4 червня у Кропивницькій колонії №6 від COVID-19 помер в’язень. Чоловік занедужав ще у травні: його доправили до Кропивницької лікарні №4, де встановили діагноз «гостре запалення легень». Після цього хворого перевели до інфекційної лікарні №1, зробили тест на коронавірус, що виявився негативним. 19 травня його повернули до колонії, помістивши на ізоляцію в окремій камері медичної частини. Проте стан чоловіка погіршувався, давалися взнаки супутні хронічні хвороби. Керівництво колонії вирішило 1 червня направити його до лікарні, щоб лікарі підготували висновки про його звільнення від відбування покарання за станом здоров’я. 3 червня ПЛР-тест на коронавірус показав позитивний результат. 4 червня чоловік помер. 

Правозахисники давно звертають увагу суспільства на те, що медичне обслуговування засуджених є однією з найгостріших проблем системи виконання покарань.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися