MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

‘Місто і без того багато робить’: у Харкові демонтували пам’ятник загиблим за свободу України

27.08.2020   
Денис Волоха
Встановлений волонтерами монумент демонтували під час реконструкції скверу, де невдовзі відкрили фонтан. У Харківській міськраді говорять, що камінь заклали без дозволу, а місто й без того ‘чимало робить для увічнення пам'яті загиблих героїв’.

Поруч із місцем, де знаходився знак, відкрили сухий фонтан. © Володимир Чистилін. © Софія Цвєткова/Суспільне

Встановлений волонтерами монумент демонтували під час реконструкції скверу, де невдовзі відкрили фонтан. У Харківській міськраді говорять, що камінь заклали без дозволу, а місто й без того ‘чимало робить для увічнення пам'яті загиблих героїв’.

Комунальні служби Харкова демонтували пам’ятний знак «Героям, що загинули за свободу і незалежність України», який встановили 7-го грудня 2014-го року.

Про це повідомляють кілька джерел, посилаючись на координаторів Харківського Євромайдану.

«Одного дня я проїжджав повз і побачив крізь паркан, що його (знака, — авт.) немає, — цитує Суспільне учасника Євромайдану, а потім кандидата в депутати Харківської міськради Віктора Трубчанова. — Я звернувся до робітників, щоб дізнатись, де він знаходиться. Мені показали, що він там лежить під парканом. Я його звідти і забрав».

750-кілограмовий знак із червоного граніту, придбаний за кошти волонтерів, було встановлено в центрі міста — між будівлею Держпрому та п’єдесталом від пам’ятника Леніну, який повалили 28-го вересня 2014-го року.

Згодом всю алею, де знаходилась статуя Леніна та знак загиблим героям, обгородили будівельними парканами для реконструкції. Цієї неділі там відкрили сухий фонтан.

© Суспільне

За словами речника міськради Юрія Сидоренка, встановлення пам’ятного знака свого часу не погодили з мерією.

«Ми не можемо переміщувати те, що не стоїть на балансі міста. Пам'ятний знак не був оформлений, тож ми до нього стосунку не маємо», — заявив пан Сидоренко в коментарі Суспільному.

«Місто і без того чимало робить для увічнення пам'яті загиблих героїв», — додав представник Харківської міськради.

Під час відкриття знаку в 2014-му році активіст Володимир Чистилін розповідав, що ідея його встановлення виникла спонтанно, тож документи мали намір оформити згодом. За словами Віктора Трубчанова, заявку подавали, але її не розглянули.

Тепер, за словами активістів, демонтований монумент буде зберігатися в них, доки міськрада не створить Алею Героїв, яка спочатку мала знаходитись на місці реконструйованого скверу з фонтаном.

Сам знак демонтували ще півтора місяця тому.

На початку цього року Харківська міськрада вирішила вкотре перейменувати проспект Петра Григоренка на проспект маршала Жукова; у червні суд скасував її рішення. Мерія подала апеляцію, але апеляційний суд двічі повернув її апеляційну скаргу через неправильне оформлення.

 Поділитися