MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Звіт про моніторинґовий візит до ДУ «Темнівська виправна колонія № 100»

28.08.2020   
Володимир Глущенко, Павло Шваб
Це кримінально-виконавча установа середнього рівня безпеки (для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі).

26 серпня 2020 року представники Харківської правозахисної групи – помічник народного депутата України Володимир Глущенко та юрист і журналіст Павло Шваб – здійснили моніторинґовий візит до Державної установи «Темнівська виправна колонія № 100».

Колонія розташована на межі Харківського та Зміївського районів у гарній місцині, посеред соснового лісу. Монітори прибули до колонії о дванадцятій годині й доволі швидко потрапили на охоронювану територію. При вході до пункту пропуску висіли оголошення та роз’яснювальна інформація щодо заходів безпеки, протидії поширення та профілактики коронавірусної інфекції COVID-19. Дотримувались усі рекомендації Уряду щодо карантинних заходів при проходженні пропускного пункту: у моніторів перевірили температуру тіла та запропонували захисні маски та продезінфікувати руки.

Державна установа «Темнівська виправна колонія № 100» – це кримінально-виконавча установа середнього рівня безпеки (для тримання чоловіків, засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше відбували покарання у вигляді позбавлення волі). На сьогодні в установі відбувають покарання 871 засуджений. У секторі максимального рівня безпеки – 55 засуджених до довічного позбавлення волі. Усі представники адміністрації та особи, що відбувають покарання, були в захисних масках. Проводиться дезінфекційна обробка приміщень.

Спочатку монітори відвідали цехи виробництва, що розташовані на території колонії. За даними представників адміністрації, на виробництві працюють 332 особи. Як повідомлялося раніше, підприємство колонії створювалося для виготовлення деталей та вузлів до тракторів Т-150 за кооперацією з Харківським тракторним заводом. Також виконуються й інші роботи, наприклад, зварюють рами для велосипедів «Мінськ» та «Україна», а також шкільні парти зі стільцями. Окрім того, на виробництві є окремий цех для сортування та переробки пластику.

На виході з промислової зони є велика кількість душових кабінок, які обладнані перегородками та шторками, є спеціально облаштовані шафи для змінного одягу. Після роботи засуджені знімають робочий одяг, приймають душ та перевдягаються у чистий одяг. Також на території виробництва є окрема їдальня. Їжу приносять у термосах з основної кухні. У бесіді працівники на виробництві повідомляли, що зарплатню отримують вчасно на особистий рахунок, скарг не надходило.

Також відвідали житлові приміщення. В приміщеннях чисто, усі відремонтовані, залежно від строку ремонту виглядають по-різному. Ліжка всі одноповерхові, матраци та білизна в гарному стані. У кімнатах для прийому їжі є особисті комірки, де зберігаються продукти харчування, холодильники також заповнені продуктами. Наявні мікрохвильові печі та кип’ячена питна вода – як на вході до жилого сектору, так і на кухні. Туалети відремонтовані й мають окремі перегородки та дверцята – відсутній будь-який неприємний запах. В раковинах для миття рук є мило, але виглядає воно так, ніби їм ніхто не користувався.

Монітори відвідали Темнівську багатопрофільну лікарню № 100, яка розташована на території колонії. У медичному закладі, розрахованому на 150 осіб, працює три відділення: хірургічне, терапевтичне та неврологічне. На час візиту в закладі перебували на стаціонарному лікуванні 41 особа. Особи, що перебувають на лікуванні у медичному закладі, на якість лікування та побутові умови не скаржилися. Ремонт у медичному закладі проводився минулого року. Нове надходження медичного устаткування було цього й минулого року. Також цього року в терапевтичному відділенні організували палату для осіб, у яких виявлять короновірусну інфекцію COVID-19. Палата розрахована на 3 особи, у ній є апарат ШВЛ, кардіографи та засоби дезінфекції.

Далі відвідали їдальню, у якій відчувався свіжий запах щойно приготованої їжі та відбувалася роздача їжі. Жодних сторонніх запахів не відчувалося. Всюди чисто, всі крани працюють справно. На момент візиту було відсутнє мило у мильницях та рушники для витирання рук, проте адміністрація запевнила, що мило кладуть безпосередньо перед уживанням їжі, хоча якраз була обідня перерва. Персонал їдальні одягнений у чисті білі халати, у масках та рукавичках, усі працівники кухні мали медичні книжки.

Також монітори завітали до банно-прального комбінату. Душові кабінки відокремлені, кожна має шторку, яка закривається. Всюди ремонт, є перукарський кабінет та устаткування. Пральні машини 1983 року випуску та в робочому стані, кількістю, достатньою для обслуговування засуджених. Випрана білизна сушилася на дворі комбінату під сонцем. Представники адміністрації пояснили, що для гарячої води використовують розташовані на даху бойлери, які нагрівають воду завдяки сонячній енергії, у крані дійсно є гаряча вода.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися