MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

«Повернено за закінченням терміну зберігання»

02.09.2020   
ХПГ-інформ
Співробітники ЦОЗ просто не забирають із поштового відділення листи з адвокатськими запитами.

З такою поміткою вже не вперше повертаються листи, надіслані до філії Центру охорони здоров’я ДКВС України у Харківській та Луганській областях. Це означає, що співробітники ЦОЗу їх так і не забрали з поштового відділення. У листах адвокатські запити, у деяких –  йдеться про питання життя і смерті.

– Мені вже і раніше пошта повертала кореспонденцію. Але щоб так, одразу декілька… – адвокатка ХПГ Таміла Беспала показує стопку з чотирьох конвертів. На двох із них рукою поштарів олівцем написано «не беруть». – Взагалі, частіше листи все ж таки потрапляють до адресата, але просто залишаються без відповіді. 

Про що йдеться у проігнорованих Центром охорони здоров’я ДКВС листах, розповісти ми не можемо – адвокатська таємниця. Але зрозуміло, що питання в них адвокатка ставить такі, що вимагають невідкладної відповіді, стосуються надання медичної допомоги людям з тяжкими, почасти невиліковними хворобами. 

Відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», органи державної влади, місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію. Неправомірна відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, тягнуть за собою відповідальність, встановлену законом – накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Можливо, співробітники ЦОЗу вирішили: якщо залишити листи припадати пилом на поштовому відділенні, то можна буде не давати гарантовану законом відповідь на адвокатський запит?


На початку цього року в коментарі до Сьомої періодичної доповіді України про виконання положень Конвенції ООН проти катувань правозахисники наголошували: діяльність ЦОЗ є абсолютно непрозорою, на офіційному сайті ДКВС донедавна була відсутня будь-яка інформація про роботу цієї установи, в тому числі про його структуру, дані про закупівлі ліків та медичного обладнання, статистику захворювань, смертність ув’язнених осіб і навіть контактна інформація ЦОЗ, його філій і їх підрозділів (лікарняних закладів та медичних частин). 

Нагадаємо, у червні ХПГ направила до Мін’юсту скаргу щодо незабезпечення Державною кримінально-виконавчою службою доступу до публічної інформації, а саме – відсутності у загальному доступі контактних даних установ та органів ДКВС. Зокрема, на новому сайті ДКВС було виявлено  70 неактуальних номерів телефонів установ виконання покарань.


Проєкт ЄС «Чинимо опір катуванням, жорстокому поводженню та безкарності в Україні»

 Поділитися