MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

РФ: Політв’язень Олександр Шумков оголосив голодування

03.09.2020   
ХПГ-інформ
Причина – антисанітарія в колонії. Шумков, засуджений за обвинуваченням в участі у «Правому секторі», вимагає приїзду представника санітарної служби та уповноваженого з прав людини.

Український політв’язень Олександр Шумков, який перебуває у ВК-4 Тверської області (Російська Федерація), 28 серпня оголосив голодування. Про це повідомляє Правозахисний центр «Меморіял», посилаючись на Дениса Бахолдіна, який опублікував лист Шумкова у фейсбуку.

Олександр Шумков (архівне фото)


Причина голодування – антисанітарія в колонії. Шумков вимагає приїзду представника санітарної служби та уповноваженого з прав людини.

Того ж дня Шумкова знову помістили до штрафного ізолятора на 10 діб за відмову від роботи.

«Олександру Шумкову залишилося сидіти до кінця року, нібито небагато, але система ФСВП (Федеральна служба виконання покарань РФ – ред.) навіть на цьому короткому залишку часу не дає йому спокою, – пише Бахолдін. – У загоні, де він перебуває, повна антисанітарія, немає елементарних речей, він вимагає приїзду представника санітарної служби та уповноваженого з прав людини до колонії».


Нагадаємо, Олександр Шумков відбуває покарання у м. Торжок у тій самій колонії, у якій перебував український політв’язень Володимир Балух до обміну.

Офіційно Шумков був затриманий і взятий під варту 6 вересня 2017 року. Його родичі стверджують, що він зник 17 серпня 2017 року. За версією захисту, Шумков як дізнавач української військової прокуратури їхав на зустріч з інформатором, який мав надати йому відомості про постачальників наркотичних засобів з території «ДНР» і «ЛНР» до Одеської та Дніпропетровської областей. Неподалік від російсько-українського кордону, на місці зустрічі з інформатором, на авто, у якому їхав Шумков, нібито був скоєний напад. У непритомному стані Шумкова вивезли на територію РФ.

4 грудня 2018 року Севський районний суд Брянської області засудив Шумкова до 4 років позбавлення волі в колонії загального режиму за обвинуваченням у скоєнні злочину за ч. 2 ст. 282.2 КК РФ (участь у діяльності екстремістської організації). За версією слідства, він нібито є членом забороненого в РФ «Правого сектору».

Відомо, що Шумков брав участь у подіях на Майдані, у 2014 році працював охоронцем лідера «Правого сектора» Дмитра Яроша, після чого служив у ЗСУ. На момент затримання, як стверджують родичі Шумкова, він не був членом організації.

Наприкінці травня 2019 року ПЦ «Меморіал», який вважає Шумкова політв’язнем, повідомив, що його примістили на пів року до ПКТ (приміщення камерного типу) як «злісного порушника» правил внутрішнього розпорядку.

У середині жовтня 2019 року Уповноважена ВР України Людмила Денісова повідомила, що Шумков оголосив голодування «у зв’язку з систематичним порушенням адміністрацією виправного закладу його прав та посиленням на нього психологічного тиску співробітниками цього закладу».

Про порушення прав Шумкова в колонії Л. Денісова заявляла неодноразово.

 Поділитися