MENU
Гаряча лінія з пошуку зниклих безвісти в Україні
Документування воєнних злочинів в Україні.
Глобальна ініціатива T4P (Трибунал для Путіна) була створена у відповідь на повномасштабну агресію Росії проти України у лютому 2022 року. Учасники ініціативи документують події, у яких є ознаки злочинів згідно з Римським статутом Міжнародного кримінального суду (геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини) в усіх регіонах України

Григорій Сінченко вчинив спробу самогубства у СІЗО «ДНР»

07.09.2020   
ХПГ-інформ
В’язень розписав власною кров’ю стіни в камері слідчого ізолятора. Після спроби самогубства Григорія перевели до лікарняного пункту.

Григорій Сінченко, якого тримають у полоні в Донецьку бойовики «ДНР», вчинив спробу самогубства. Про це повідомило Радіо Свобода, посилаючись на мати в’язня Тетяну Гуленко.

Григорій розписав власною кров’ю стіни в камері слідчого ізолятора. Після спроби самогубства Григорія перевели до лікарняного пункту при СІЗО.

«Це був також протест проти тортур. Зі слів адвоката сина, напередодні інциденту Григорія жорстоко побили так звані слідчі. Вони вимагали, щоб Гриша відмовився від захисту й змінив свого адвоката на того, якого пропонують бойовики. Він не зробив цього», – цитує жінку Радіо Свобода.

Сінченко заарештований уже втретє. Вперше українець був затриманий 2 грудня 2016 року за обвинуваченням у партизанській діяльності, незаконному зберіганні зброї, підриві вежі оператора мобільного зв’язку. У грудні 2017 року Григорій був переданий на контрольовану українським урядом територію під час обміну полоненими.

У полоні Григорія Сінченка жорстоко катували. За словами Тетяни Гулевської, його підвішували до стелі за викручені руки, душили, застосовували електричний струм. Під час побиття розірвалася легеня.

Після звільнення Григорій вирішив повернутися на окуповану територію, щоби помститися катам, але в жовтні 2019 року так звані спецслужби «ДНР» заарештували Григорія вдруге. Про його долю нічого не було відомо.

У травні цього року Сінченко утік з полону. Поліція самопроголошеної республіки оголосила Сінченка в розшук «за скоєння тяжкого злочину». Наприкінці червня його знову заарештували.

 Поділитися